המחסומים החדשים בעירייה. צילום: לירן תמריהמחסומים החדשים בעירייה. צילום: לירן תמרי
המחסומים החדשים בעירייה. צילום: לירן תמרי
(המחסומים החדשים בעירייה. צילום: לירן תמרי)
בעוד השיח הציבורי לגבי חיוניותם של מחסומי המעבר שהוצבו בכניסות לבניין העיריה נמשך, מתגלה כי עלותם של המחסומים המדוברים נעמדת על סך של למעלה ממיליון שקלים ששולמו מהקופה הציבורית, כך עולה משאלת הבהרה ששלחה חברת מועצת העיר לורה ורטון למזכיר העירייה.
כזכור, לפני כחודשים הוצבו המחסומים בכניסה לבניין מספר 1 של כיכר ספרא. בעירייה אז טענו כי מדובר בצעד נחוץ הנעשה כחלק ממהפכת שירות אותה היא מובילה. עוד הוסיפו כי בקרי המעבר הוצבו כדי להסדיר את קבלת הקבל והמבקרים בתחומי הבניין, בניגוד לטיעוני העיריה, אזרחים רבים טענו כי צעד זה נועד להדיר את רגלי הציבור מהעירייה ולמנוע גישה למחלקות שונות, שהיו נגישות לציבור מקום העיריה.
בישיבת המועצה האחרונה התפתח עימות אלים בין מאבטחי העירייה לבין עשרות תושבים ופעילי תנועת ׳התעוררות׳ שביקשו למלא אחר הבטחתו של ראש העירייה, משה ליאון שהבטיח שישיבות המועצה יהיו פתוחות לציבור הרחב והדגיש כי העירייה בראשותו תהיה שקופה לציבור אך בפועל, דקות לפני תחילת הישיבה המחסומים ננעלו ולא התאפשר מעבר חופשי לתושבים. רק לאחר מחאה קולנית שהתפתחה בלובי הבניין הוחלט לאפשר לתושבים להיכנס ולצפות בישיבת המועצה הראשונה.
ורטון מסרה למיינט ירושלים כי ״ההחלטה, ככל הנראה של המנכ"ל, להעמיד מחסומים נוספים בכניסה לבניין המרכזי נותרה בלתי מוסברת. היא התקבלה כפי הנראה בחפזון, למרות העלות הגבוהה שעל פי הבירור שלי עמדה על לפחות מיליון ש"ח. התנהלות כזאת, של קבלת החלטות ללא התייעצות של סכום כזה, על חשבון הציבור, מקוממת. אני מאוד מקווה שנראה שיפור בדרך קבלת החלטות ושראש העיר החדש יהיה יותר זהיר עם כספי הציבור. כמחזיקת תיק איכות השרות אני מקווה שיחד עם ראש העיר החדש נוכל להציב את השרות לתושב בראש סדרי העדיפויות. העירייה קיימת לשרת את התושבים, ולא ההפך״.