מירי רגב, צילום אורן אהרונימירי רגב, צילום אורן אהרוני
מירי רגב, צילום אורן אהרוני
(מירי רגב, צילום אורן אהרוני)
שרת התרבות נגד התערוכה: שרת התרבות מירי רגב שלחה השבוע מכתב לשר האוצר, משה כחלון בו היא מבקשת לא לתקצב את התערוכה השנויה במחלוקת האמורה להיפתח במוצאי שבת בבית ׳הנסן׳.
התערוכה הנושאת את הכותרת ׳ברבריות׳ נולדה לפי המארגנים, בעקבות מאבק הרשויות נגד 'גלריית ברבור' ונגד הניסיונות לצנזר אמנים ומוסדות אשר רוחם אינה תאומת את רוח הממסד הישראלי.
דארין טאטור. צילום: תומי הרפזדארין טאטור. צילום: תומי הרפז
דארין טאטור. צילום: תומי הרפז
(דארין טאטור. צילום: תומי הרפז)
כחלק מהתערוכה, אמנים שונים אמורים להלחין ולהקריא קטעים משירה של דאריו טאטור שהורכב בחודש מאי בהסתה לאלימות ובתמיכה בארגון טרור בעקבות פרסומיה בפייסבוק. בעקבות אישומים אלה נידונה טאטור לחמישה חודשי מאסר בפועל.
ההזמנה לאירועההזמנה לאירוע
ההזמנה לאירוע
(ההזמנה לאירוע)
במכתב כותבת השרה: "אני פונה אליך לאחר שפורסם, כי מסגרת התערוכה ׳ברבריות׳, שתפתח הבית הנסן בשבוע הקרוב, קיימת בין השאר, יוזמה אינטרנטית פתוחה, שיצרה קבוצה של אמנים ישראלים שהחליטו להגיב למאסרה של כותבת 'שירי המזמור לטרטור', דאריו טאטור".
עוד הוסיפה במכתב: "כידוע למארגני האירוע, דאריו טרטור הוכרזה כתומכת טרור, שישבה בכלא וככזאת אין מקום להפוך את שיריה למקור השראה במוסד ישראלי הנתמך מכספי המדינה". לבסוף מבקשת השרה מהשר "להפעיל לאלתר את הסמכות המוקנית לך בחוק הנכבה ולוודא, שכסף ציבורי לא יממן 'שופרות אומנותיים' לשיירות של תומכי שהידים ולגרועים שבאויבינו".
המכתב של מירי רגב למשה כחלוןהמכתב של מירי רגב למשה כחלון
המכתב של מירי רגב למשה כחלון
(המכתב של מירי רגב למשה כחלון)
שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "אני קורא לראש העירייה, משה ליאון שרק לפני שנתיים השתתף איתנו בהפגנה נגד 'בית הנסן' להראות מנהיגות ולעמוד במילה שלו לא לממן אירועי טרור ולהעמיד לבית הנסן אולטימטום או ביטול התערוכה או הפסקת המימון לתמיד" .
כזכור, בחודש יוני האחרון, שלחה שרת התרבות והספורט ליועמ"ש לממשלה מכתב ובו היא מבקשת לקיים דיון מיידי כדי לקדם חקיקה אפקטיבית שתעצור תמיכה בגלריית ברבור.