ישיבת המועצה הערב. צילום: רפי פרלשטייןישיבת המועצה הערב. צילום: רפי פרלשטיין
ישיבת המועצה הערב. צילום: רפי פרלשטיין
(ישיבת המועצה הערב. צילום: רפי פרלשטיין)
מועצת העיר החדשה יוצאת לדרך: מאות התאספו הערב (חמישי) בכיכר ספרא, ולצד כיבוד לא קל, ציינו את תחילתה של הקדנציה באופן רשמי למרות שראש העירייה משה ליאון עדיין לא הצליח להרכיב קואליציה. שיאו של הערב היה טקס פרידה מחברי המועצה היוצאת, לצד קבלת פנים לחברי המועצה הנכנסת.
ראש העירייה לשעבר ניר ברקת אמר בנאומו כי "אלו היו שנים טובות ומאתגרות, בהם פעלנו ועשינו רבות למען תושבי ירושלים. בעשור האחרון התפללתי בכל יום שאקבל את ההחלטות הנכונות שיאפשרו חיים משותפים של הפסיפס הירושלמי הייחודי. ניהלנו כאן ויכוחים נוקבים ומחלוקות רבות והכל לשם שמים, לצד הישגים רבים. את העשייה הטובה והמשמעותית שעשינו כאן בשנים הללו, אני זוקף לזכות כולנו. גם לחברי הנהלת העיר וגם האופוזיציה".
ברקת הוסיף, "גם לחברי האופוזיציה היה חלק בלתי נפרד מהעשייה העירונית. השקענו הרבה מאמץ כדי לשמר קואליציה מקיר לקיר. עשיתי רבות כדי שכל אחד יוכל לקחת חלק בהנהגת העיר. אני רוצה להודות לכל אחד ואחד מחברי המועצה היוצאת, הייתם שותפים קרובים וחשובים ועשיתם זאת במסירות".
הכיבוד שהוגש. צילום: רפי פרלשטייןהכיבוד שהוגש. צילום: רפי פרלשטיין
הכיבוד שהוגש. צילום: רפי פרלשטיין
(הכיבוד שהוגש. צילום: רפי פרלשטיין)
בהמשך מנה ניר ברקת את שמות כלל חברי המועצה שכיהנו לאורך הקדנציה החולפת ושיבח אותם על הישגיהם, והודה להם על השותפות ברקת ביקש להודות גם ליו"ר ועדת רבני מפלגת דגל התורה בירושלים הרב ברוך סולוביצ'יק, ''שסייע לנו לשמור על האיזונים בעיר''. סולוביצ'יק סייע לברקת להעביר לפני שנה את מתווה השכונות שהוביל ראש העירייה היוצא, וקידם הסכמה מגובשת למתווה בקרב המפלגות החרדיות.
ליאון אמר כי ״אני מבקש לפני הכל להודות לחברי המועצה היוצאת ולניר מעומק הלב על שירותם הנאמן למען ירושלים. עכשיו הועבר המקל לידינו. מה אנחנו מתכוונים לעשות איתו? במילה אחת – מהפכה. מהפכה שכולה לטובת ירושלים ותושביה״.
סגנית ראש העיר היוצא, חברת המועצה לשעבר יעל ענתבי נושאת דברי פרידה בשם חברי המועצה היוצאת. "תיכננתי להישאר פה לעוד הרבה שנים, אבל תוכניות לחוד ומציאות לחוד", פתחה את דבריה.