ברקת. צילום: רפי קוץברקת. צילום: רפי קוץ
ברקת. צילום: רפי קוץ
(ברקת. צילום: רפי קוץ)
המלחמה סביב מעבר הרכבת הקלה ברחוב עמק רפאים עולה שלב: בעוד ההליך בעיצומו והמתנגדים עובדים על הכנת התנגדויות לקראת הדיון הבא בוועדה לתכנון ובנייה המקומית, ראש העירייה היוצא ניר ברקת עוקף את התושבים, משתמש בסמכותו באופן חריג ומעביר את הדיון לוועדה המחוזית. המשמעות - עקיפת שלב התנגדות התושבים. כזכור, ברקת והקואליציה העירונית תומכים במעבר הרכבת ברחוב עמק רפאים בדומה לשר התחבורה ישראל כץ.
בעקבות המהלך של ברקת, קבוצת חברי מועצת העירייה דורשים לכנס את מועצת העיר לישיבה דחופה שלא מן המניין. "מדובר בסוגיה, שהחלטה בעניינה תשפיע על חייהם של אלפי תושבים בעיר ותחרוץ את גורלם של בתי עסק רבים. אין זה ראוי שנושא כה רגיש יעבור מבלי דיון בוועדה המקומית", אמר המועמד לראשות העירייה, משה ליאון, שמוביל את המהלך.
הדיון בוועדה המחוזית צפוי להתקיים בעוד כחודשיים, וחברי המועצה מנסים למנוע את כינוס הוועדה רגע לפני שברקת מסיים את תפקידו.
קראו עוד:
• הוועדה המחוזית החליטה - הרכבת הקלה תעבור בעמק רפאים; פארק המסילה ניצל מהריסה • שר התחבורה לסוחרי עמק רפאים: "לא תקבלו פיצויים בגלל עבודות הרכבת הקלה" • מאות הפגינו נגד הריסת פארק המסילה ובעד העברתו בעמק רפאים
ועד הפעולה של עמותת רפאים במושבות המתנגדת למעבר הרק"ל בעמק רפאים מסר: "אנחנו חושבים שבהליך הפקדת התוכנית בוועדה המחוזית ללא דיון כל דיון בוועדה המקומית, נעשה מעשה חמור מאוד. המהלך איננו תקין ואנו פועלים בכל דרך חוקית על מנת לסכלו.
"חשוב לציין, שמהלך כזה שנעשה 10 ימים לפני הבחירות לרשות העיר כשראש העיר הנוכחי אינו מתמודד בבחירות הבאות, הוא מחטף שנודף ממנו ריח רע מאוד".
עיריית ירושלים: "לא התקבלה בקשה לקיום הדיון".