המראה שנופצה. צילום: באדיבות משפחת מרציאנוהמראה שנופצה. צילום: באדיבות משפחת מרציאנו
המראה שנופצה. צילום: באדיבות משפחת מרציאנו
(המראה שנופצה. צילום: באדיבות משפחת מרציאנו)
משפחת מרציאנו עברה הלילה (ב') עם רכבה באמצע תקרית אלימה בין חרדים קיצוניים ובני מיעוטים ברחוב הנביאים אותה לא ישכחו. המשפחה חזרה מארוחת חג וההמון הקיף את מכוניתם,.מפגין החל לשבור את מראת הרכב ואחרים ניפצו את הפנסים. בזכות כוחות מג"ב המשפחה הצליחה להיחלץ מההפגנה. "התינוקות רעדו ובכו באוטו", כתבה האם הדס פרטוק מרציאנו בפוסט ששיתפה בפייסבוק.
במהלך הלילה עם סיום התפילה בכותל, הגיעו חרדים קיצוניים לאזור רחוב הנביאים – חיל ההנדסה, שם החל עימות עם מספר מקומיים. כוח משטרה שהיה במקום פעל להפסקת העימות. במהלך האירוע, מקומי שנפצע קל פונה לטיפול רפואי ונגרם נזק למספר כלי רכב ולכיסאות ושולחנות השייכים למספר עסקים. המשטרה פתחה בחקירה.
לתגרה הזו נקלעו באקראי עם רכבם משפחת מרציאנו שעברה באותה עת בסמיכות למוקד הקטטה ועשו את דרכם חזרה הביתה מארוחת חג.
"חזרנו מארוחת החג על כביש חיל ההנדסה. שמענו המון סירנות וחשבנו שהיתה תאונה, ככל שהתקדמנו ראינו גל של אנשים מתקדמים לעבר הכביש, עשרות חרדים הקיפו את הרכב, לא היתה לנו אפשרות להימלט מהמקום. הם שברו כל מה שאפשר לנפץ. לא עניין אותם שברכב יושבים חמישה ילדים מתוכם שתי תינוקות. אחד מהם צעק 'אנחנו תוקפים ערבים'", כתבה.
המראה שנופצה. צילום: באדיבות משפחת מרציאנוהמראה שנופצה. צילום: באדיבות משפחת מרציאנו
המראה שנופצה. צילום: באדיבות משפחת מרציאנו
(המראה שנופצה. צילום: באדיבות משפחת מרציאנו)
"אחד בעט לנו את המראה, ניפצו לנו את הפנסים. בעלי יצא מהרכב להגן על הילדים כדי שלא יתנפצו חלונות. קצין משטרה הורה לבעלי להיכנס לרכב ולעזוב את המקום. אחרי דקות מורטות עצבים של פחד ואימה עזבנו את המקום, את ערב החג הזה לא נשכח לעולם", כתבה.
בני המשפחה ניגשו עוד באותו הלילה לתחנת המשטרה על מנת להגיש תלונה. "את הלילה סיימנו יחד עם הילדים בתחנת מוריה. היום, הילדים עוד בטראומה ולא רוצים לצאת מהבית", סיפרה לחדשות מיינט.
תיעוד ההפגנה אמש: