האוכל שקיבלו גנים ברחבי העיר מהעירייה. צילום: ניר זוארץ,האוכל שקיבלו גנים ברחבי העיר מהעירייה. צילום: ניר זוארץ,
האוכל שקיבלו גנים ברחבי העיר מהעירייה. צילום: ניר זוארץ,
(האוכל שקיבלו גנים ברחבי העיר מהעירייה. צילום: ניר זוארץ,)
8 גרם טונה ו-8 גרם גבינה: היום (1.7) הוא היום הראשון לחופש הגדול ולקייטנות הילדים בגני הילדים. בשעות הבוקר החלו הרשתות החברתיות וקבוצות הווטסאפ של ההורים הירושלמים לגעוש - ארוחות הבוקר שהגיעו לא מספיקות לממוצע של כ-25 ילדים בגן.
בתמונות ששלחו ההורים, נראה שישנו נוהל אחיד לארוחת הבוקר בגני הילדים: 4 גביעים של גבינה (50 גרם לגביע), 2 קופסאות טונה ו-2 גביעי חומוס. לצד כל זה מגיעים 3 כיכרות לחם וירקות. עד מהרה הוצפו הרשתות החברתיות וקבוצות ההורים בתמונות ובזעם של ההורים על העירייה: "פשוט הזוי", "בושה", "מה הולך כאן?", היו רק חלק מהתגובות.
גם ניר זוארץ, אבא ופעיל חברתי בעיר וחבר בסיעת 'ירושלמים', הזדעזע מהתמונות ואמר בשיחה עם חדשות מיינט: ""כבר בשעה הראשונה בבוקר היה ברור שמשהו לא בסדר, ואנו ההורים חשבנו על פתרונות כמו לשלם כסף כל אחד ו/או להביא ארוחת בוקר כל אחד לעצמו, הצוות המקצועי היה בהלם. בושה שמישהו חשב שכפית גבינה יכולה להשביע ילד, לבסוף שלחנו תוספת משמעותית של ממרחים לגן, כולי תקווה שממחר זה יראה אחרת"".
העירייה: "על פי חוק פיקוח הקייטנות, עיריית ירושלים אחראית להזנה בקייטנות העירוניות ומספקת ארוחת בוקר הכוללת לחם, ירקות וממרחים. בהמשך למספר פניות שקיבלנו מהורים, נגדיל החל ממחר את כמויות המזון המסופקות במסגרות בהן התקבלו פניות על מחסור במזון ביום הראשון לקייטנה.
"עיריית ירושלים תמשיך לפעול על מנת להבטיח חינוך משמעותי, עשיר ומגוון גם בחודשי הקיץ לתלמידי ותלמידות ירושלים ונענית בכל עת לפניות תושבים, על מנת להיטיב את השירות".