העלונים שאותרו בביתם של החשודים. צילום: דוברות המשטרההעלונים שאותרו בביתם של החשודים. צילום: דוברות המשטרה
העלונים שאותרו בביתם של החשודים. צילום: דוברות המשטרה
(העלונים שאותרו בביתם של החשודים. צילום: דוברות המשטרה)
שישה חשודים, תושבי מזרח העיר נעצרו הלילה (א') בחשד שהניפו דגלי חמאס בהר הבית, הביעו תמיכה בארגון טרור והפרו את הסדר הציבורי בהר הבית במהלך תפילת יום השישי השני לחודש הרמדאן.
מאז תחילת אירועי חודש רמדאן נכנסו לירושלים מתחומי איו"ש ומכל רחבי המדינה מאות אלפי מתפללים על מנת להשתתף בתפילות במסגדים בירושלים.
ביום שישי האחרון (25.5), ביום השישי השני של תפילות הרמדאן, התרחש אירוע חריג אשר הפר את השקט, כאשר מספר חשודים הניפו דגלי חמאס תוך ביצוע קריאות והפרת הסדר הציבורי לרבבות המתפללים שהיו באותה שעה במקום.
האמצעים שאותרו בביתם של החשודים. צילום: דוברות המשטרההאמצעים שאותרו בביתם של החשודים. צילום: דוברות המשטרה
האמצעים שאותרו בביתם של החשודים. צילום: דוברות המשטרה
(האמצעים שאותרו בביתם של החשודים. צילום: דוברות המשטרה)
הלילה (א') פשטו שוטרים, בלשים ולוחמי מג"ב על בתיהם של שישה חשודים בגילאי 26-41, תושבי מזרח ירושלים ועצרו אותם בחשד שהניפו דגלי חמאס, קראו קריאות הזדהות ותמיכה בארגון הטרור תוך הפרת הסדר הציבורי לרבבות המתפללים במהלך התפילות בהר הבית.
בחיפושים שנערכו בבתיהם של החשודים, תפסו השוטרים צעיפי חמאס, כרזות ועלונים המזוהים עם ארגוני טרור. בהמשך היום יובאו חלק מהם להארכת מעצרם בפני בית המשפט.
כרזות המזוהות עם ארגון הטרור חמאס. צילום: דוברות המשטרהכרזות המזוהות עם ארגון הטרור חמאס. צילום: דוברות המשטרה
כרזות המזוהות עם ארגון הטרור חמאס. צילום: דוברות המשטרה
(כרזות המזוהות עם ארגון הטרור חמאס. צילום: דוברות המשטרה)
"משטרת ישראל פועלת באמצעות מאות שוטרים על מנת לאפשר לכלל הדתות את חופש הפולחן, ובתוך כך תמשיך לאפשר למאות אלפי המתפללים לפקוד את הר הבית ולקיים את המנהגים הדתיים. לא נאפשר כל פרובוקציה וגילויי לאומנות אשר עשויים להעכיר את האווירה והשקט בהר הבית", נמסר מהמשטרה.