2 צפייה בגלריה
צילום: shutterstock
צילום: shutterstock
צילום: shutterstock
התאגיד האמריקאי לוקהיד מרטין, אחד מהתאגידים המובילים בעולם בתחומי התעופה הביטחון והטכנולוגיה ויצרנית מטוסי 'F35 יקים שלושה גני ילדים מדעיים, "מדעקידס" בשכונת קרית מנחם בדרום העיר לרגל חגיגות 70 שנות עצמאות למדינת ישראל.
הגנים נוצרו כשיתוף פעולה של לוקהיד מרטין, קרן רש"י ובית יציב, משרדי החינוך והמדע וטכנולוגיה עם משרד ירושלים והמורשת, מינהל החינוך בעירייה, ובביצועה בפועל של הרשות לפיתוח ירושלים, ומהווה גישה פורצת דרך לחינוך מדעי בגיל הרך.
הגנים יאפשר לילדים להתעסק כבר בגיל הרך בפרויקטים מדעיים. המורים מעורבים עמוקות בפיתוח תוכניות הלימודים, עוברים סדנאות צוות עיתיות המשלבות מחקר, תצפית וניסויים, אשר מיושמים בהמשך כשיעורים ופעילויות הגנים. העיצוב של הגנים מהווה גם הוא מרכיב מפתח של התוכנית מדעקידס. במרחב הפנים והחוץ של הגנים מוקמות תחנות מדע וטכנולוגיה לטיפוח יצירתיות וחשיבה מדעית בקרב הילדים.
גנים דומים נפתחו בערים כמו באר שבע וקרית מלאכי, וירושלים נבחרה להיות העיר השלישית שבה ייושם הפרויקט.
2 צפייה בגלריה
אלקין. צילום: דוברות שר ירושלים והמורשת
אלקין. צילום: דוברות שר ירושלים והמורשת
אלקין. צילום: דוברות שר ירושלים והמורשת
בחברת לוקהיד מרטין מסבירים כי מטרתה של יוזמת גני הילדים המדעיים, הינה לפתח את האוריינות ויכולות החשיבה הטכנולוגיות והמדעיות של הילדים ולהגדיל את הביטחון הלימודי שלהם, כמו גם את מיצוב התוכנית כמודל לחינוך טכנולוגי עבור תלמידים בגילאי טרום בית הספר היסודי בישראל ובכך לסייע ביצירת דור חדש של אזרחים בעלי אוריינטציה טכנולוגיות גבוהה.
יו"ר, נשיאה ומנכ"לית לוקהיד מרטין, מרילין יוסון: "'מדעקידס' מעניקה השראה ומטפחת ילדים, מגיל צעיר, לעתיד של מדענים, מהנדסים ויזמים. הגן השלישי של התוכנית בירושלים יעמיק עוד יותר את ההשקעה בפוטנציאל החינוכי של ילדי ישראל".
שר ירושלים והמורשת זאב אלקין: "אנחנו שמחים לבצע את הפרויקט עם אחת מהחברות המובילות בתחום הטכנולוגיות בעולם, הבחירה בירושלים מוכיחה פעם נוספת שעיר הבירה שלנו הופכת להיות מרכז הפעילות המדעית של ישראל, נמשיך במהפכה למען ירושלים".
ראש העירייה ומחזיק תיק החינוך, ניר ברקת: "הצמיחה העתידית של כלכלת ישראל בכלל ושל ירושלים בפרט, תדרוש אספקה קבועה של כישרונות בעלי מיומנות ויכולות טכניות גבוהות. ירושלים היא בירת החדשנות החינוכית של ישראל וגן המדעקידס הוא אבן דרך נוספת שלנו ביישום חזון זה".