המיצג השחור בבצלאל. צילום: אם תרצוהמיצג השחור בבצלאל. צילום: אם תרצו
המיצג השחור בבצלאל. צילום: אם תרצו
(המיצג השחור בבצלאל. צילום: אם תרצו)
עשרות שלטים שחורים נתלו היום (ד') בקמפוס בצלאל בהר הצופים לזכרם של ההרוגים בעזה בימים האחרונים. בעימותים השבוע עם כוחות צה"ל בגבול הרצועה נהרגו קרוב ל-60 פלסטינים מתוכם כ-24 פעילי טרור לטענת גורמי ביטחוניים.
סטודנטים סיפרו למיינט כי אחד מהסטודנטים תלה שלטים בעד גוש קטיף אך השלטים הוסרו.
השלטים בעד גוש קטיף. צילום: אם תרצוהשלטים בעד גוש קטיף. צילום: אם תרצו
השלטים בעד גוש קטיף. צילום: אם תרצו
(השלטים בעד גוש קטיף. צילום: אם תרצו)
יו"ר תא 'אם תרצו' באוניברסיטה העברית, דודי אלצופין התייחס לתמונות ואמר: "שוב אנחנו עדים לתופעה מזעזעת בה מפיצים כרזות מלאות שנאה וגאווה במחבלים. במקום שבבצלאל ישלחו עובד נקיון שינקה את ההסתה הזו ויענישו את הסטודנטית הסוררת, ישנה עננה של שמחה. עלינו להוקיע כל הסתה לאלימות וטרור".
המיצג השחור בבצלאל. צילום: אם תרצוהמיצג השחור בבצלאל. צילום: אם תרצו
המיצג השחור בבצלאל. צילום: אם תרצו
(המיצג השחור בבצלאל. צילום: אם תרצו)
אומר מנכ״ל תיאטרון אספקלריא חגי לובר: "קו אדום אחד ברור צריך להיות, שהאומנות אין לה רשות וזכות להסית לרצח או לתמוך בצורה עקיפה ברצח. האומנות לא יכולה להיות מאיימת על חברה בוודאי שלא על החברה הישראלית, בוודאי לא על חברה ישראלית הנתונה במצב מלחמה כאשר המחבלים ברור לכל, לו היו מצליחים להיכנס, היו שוחטים בלי רחמים את היוצרים ואת המבקרים ביצירה הזו גם יחד.
"על כן, תיאטרון אל-מידאן והמיצג של בצלאל צריכים להיות מוצאים אל מחוץ לגבולות החוק כדין כל הסתה לאלימות, כיוון שאני מאמין גדול בכוחה של אומנות אז אני מאמין ללא ספק שאומנות באמת יכולה להוביל לרצח".
מבצלאל נמסר בתגובה: "האקדמיה בצלאל היא מרחב מוגן לחופש הביטוי בישראל, ומאפשרת לסטודנטים שיח חופשי, ביקורתי ויצירתי במגוון הנושאים המעסיקים אותם".