מימין: קארה ויעקב. צילומים: מהאינסטגרםמימין: קארה ויעקב. צילומים: מהאינסטגרם
מימין: קארה ויעקב. צילומים: מהאינסטגרם
(מימין: קארה ויעקב. צילומים: מהאינסטגרם)
יפות יפות שבא לבכות: לקראת ההכרזה הרשמית היום על רשימת המתמודדות שיתחרו בחודש הבא על תואר מלכת היופי, מיינט ירושלים עורך לכם היכרות עם המתמודדות הירושלמיות, שינסו ללכת בדרכה של נציגת העיר בתחרות בשנה שעברה, רותם רבי, ולזכות כמוה בתואר הנכסף – מלכת היופי של ישראל.
אופק קארה, בת 19.5 משכונת מעיר גנים
קארה היא עדיין חיילת, משרתת בתור חובשת ואחראית בדיקות PAP לגילוי מוקדם של סרטן צוואר הרחם, בבסיס בהר הצופים. קארה היא הבת השלישית מבין ארבעה אחים ואחיות, אימה עובדת עם ילדים בחינוך מיוחד ואביה עצמאי.
אופק קארה. צילום: איתן טלאופק קארה. צילום: איתן טל
אופק קארה. צילום: איתן טל
(אופק קארה. צילום: איתן טל)
המקצועות בהם הרחיבה את יחידות הבגרות היו פסיכולוגיה-סוציולוגיה ומדעי הטכנולוגיה.היא סיימה את לימודי התיכון עם בגרות מלאה בהצטיינות. קארה זכתה לא רק בהצטיינות לימודית אלא גם חברתית, וזאת עקב התמדתה בביקור חולי סרטן בבתי חולים על בסיס קבוע. לאחרונה היא אף לקחה את שאר המתמודדות בתחרות יחד איתה בפורים לשמח חולים בבתי חולים.
קארה. צילום: מהאינסטגרםקארה. צילום: מהאינסטגרם
קארה. צילום: מהאינסטגרם
(קארה. צילום: מהאינסטגרם)
איך הגעת לתחרות? תמיד העסיק אותך תחום הדוגמנות? "זה אף פעם לא העסיק אותי. האמת שחבר ממש טוב שלי ואמא שלי רשמו אותי לתחרות בלי לספר לי, ויומיים לפני אמרו לי שיש לי אודישן. אז אמרתי יאללה, ננסה".
מה התחביבים שלך? "אני אוהבת לאפות מלא, וספורט מאוד. אני רצה המון, ועושה הרבה אימוני כח. אני מכינה פלאפלים ממש טעימים ובריאים בתנור, תחום ההתמחות שלי זה אוכל בריא. אני מכינה עוגות, דגים, קובה, יפרח. זרקו אותי למטבח מגיל צעיר, אמא שלי מרוקאית, אז אני מעורבת איתה ממש בכל הענינים".
קארה. צילום: מהאינסטגרםקארה. צילום: מהאינסטגרם
קארה. צילום: מהאינסטגרם
(קארה. צילום: מהאינסטגרם)
מה זה אומר בעיניך להיות מלכת יופי? "בעבר הייתי ילדה חסרת ביטחון ותמיד גרמו לי לרגשי נחיתות ולחשוב שאני לא מספיק מוצלחת, ולא מממשת את עצמי. אני רוצה להראות שהגעתי לאן שהגעתי בזכות עצמי, שאני יפה, ושמעבר ליופי יש לי את הפנימיות שלי. אני רוצה להוות דוגמא לבנות שסובלות מחוסר ביטחון, שיראו שאפשר לעשות שינוי בסוף, ושכשאת מקבלת את עצמך, אז כולם יקבלו אותך, ואת תגיעי לאן שתרצי אם לא יותר גבוה. מבחינה אישית אני רוצה גם לפתח את תחום הדוגמנות אצלי שזה דבר שלא חשבתי עליו לפני כן ברצינות".
קארה. צילום: מהאינסטגרםקארה. צילום: מהאינסטגרם
קארה. צילום: מהאינסטגרם
(קארה. צילום: מהאינסטגרם)
מה החלום שלך? "אני רוצה להיות מיילדת, להיות בעצם מעורבת בתהליך של יצירת חיים חדשים בעולם. זה פשוט מרגש, אין מה לעשות".
להצבעה לאופק קארה - לחצו כאן
חן יעקב בת 20 ממבשרת ציון
יעקב השתחררה לפני קצת יותר מחצי שנה,והיא עובדת כמארחת בבית קפה. בצבא שירתה כמאבחנת מדעי ההתנהגות במפקדת הפרקליטות הצבאית, ובתום שירותה קיבלה תעודת מצטיינת שנתית של כלל מערך מדעי ההתנהגות.
חן יעקב. צילום: איתן טלחן יעקב. צילום: איתן טל
חן יעקב. צילום: איתן טל
(חן יעקב. צילום: איתן טל)
לפני הגיוס התנדבה במשמר האזרחי, במשטרה, בתחנת 'הראל' במבשרת, עשתה זאת במשך שלוש שנים, מה שזיכה אותה בתעודת בגרות חברתית. המקצועות אותם יעקב הרחיבה בתיכון הם פסיכולוגיה-סוציולוגיה וספרדית.
יעקב היא בת הזקונים מבין ארבעה אחים ואחיות. אימה עוסקת בתחום החינוך לגיל הרך, ואביה הוא קבלן ובעל חברה לעבודות בניה.
חן יעקב. צילום: מהאינסטגרםחן יעקב. צילום: מהאינסטגרם
חן יעקב. צילום: מהאינסטגרם
(חן יעקב. צילום: מהאינסטגרם)
איך הגעת לתחרות? תמיד העסיק אותך תחום הדוגמנות? "בגיל 14 ביקרתי את אחותי שהתגוררה בהונג קונג ושם פנו אלי סוכנים של 'אברקרומבי אנד פיץ', והציעו לי להישאר שם ולדגמן עבור החברה. הייתי נורא צעירה אז זה לא התאפשר, אבל כשחזרתי לארץ זה דירבן אותי ואת ההורים שלי לפנות לסוכנויות דוגמנות. פנינו לבטי רוקוואיי, וקיבלתי ממנה עצות, ובהמשך הצטלמתי למעצבי שיער מקומיים וכדומה. אני צופה קבוע בטקס מלכת היופי מהגיל שהתחלתי להבין, והשנה המשפחה שלי רשמה אותי מיד אחרי הצבא, שזה בדיוק הזמן המתאים".
חן יעקב. צילום: מהאינסטגרםחן יעקב. צילום: מהאינסטגרם
חן יעקב. צילום: מהאינסטגרם
(חן יעקב. צילום: מהאינסטגרם)
מה התחביבים שלך? "אני מאוד אוהבת לאפות ולבשל, למדתי מסבתא שלי הרבה. אני מכינה מלא דברים; עוגת ביסקויטים, עוגיות יויו, אני מגלגלת קובה וגם אני יודעת להכין עלי גפן. חוץ מזה אני מאוד אוהבת לבלות בחיק המשפחה ועם חברים".
מה זה אומר בעיניך להיות מלכת יופי? "אני חושבת שלתואר הזה יש יכולת לתת במה לדברים חשובים; גם העצמה נשית, וגם דברים אחרים שאני מאמינה בהם. בתור ילדה חוויתי לא פעם, לא יודעת אם לקרוא לזה בריונות, אבל איבדתי את הביטחון העצמי שלי. עברתי חרמות, היה לי מאוד קשה בחברה, היו צוחקים עלי. בעזרת השם זה משהו שאני מאוד רוצה לגעת בו, ליצור שיח שיוביל למקום אחר. אני רוצה להגיע למגוון רחב של אנשים, לפעול בנושאים כמו אלימות של בני נוער, עזרה לחלשים, לעשות שינוי לטובה בחברה שלנו. דברים שחוויתי בעצמי בעבר ושבא לי שהם יראו אחרת".
חן יעקב. צילום: מהאינסטגרםחן יעקב. צילום: מהאינסטגרם
חן יעקב. צילום: מהאינסטגרם
(חן יעקב. צילום: מהאינסטגרם)
מה החלום שלך? "האמת שלזכות בתחרות זה בין החלומות הגדולים שלי. אני חולמת להצליח, להגיע הכי רחוק שאפשר, להגשים את כל היעדים שאני מציבה לעצמי. לאט לאט הם נוספים עוד ועוד. בעתיד אני רוצה להיות דוגמנית ושחקנית. למדתי משחק מול מצלמה אצל גלית רוזנשטיין, ואני מאוד רוצה ללמוד לימודי משחק מלאים ולפתח את זה. בנוסף אני רוצה ללמוד פסיכולוגיה ומשפטים שאלה תחומים שמדברים אלי ועסקתי בהם גם בשירות הצבאי".
להצבעה לחן יעקב - לחצו כאן