חלק מהמתנדבים. צילום: באדיבות העמותה חלק מהמתנדבים. צילום: באדיבות העמותה
חלק מהמתנדבים. צילום: באדיבות העמותה
(חלק מהמתנדבים. צילום: באדיבות העמותה )
קבוצה של כ-30 ירושלמים מעמותת OneDay Social Volunteering צבעו בסוף השבוע האחרון דירות השייכות לעמותת אקים ירושלים בה מתגוררים תושבים עם צרכים מיוחדים בשכונת בקעה. המתנדבים פגשו תחילה את הדיירים המבוגרים ולאחר מכן החלו לצבוע את חדרי השינה, המקלחות, השירותים וסלון המטבח.
אדר קיסר, שמתנדב וניהל את ההתנדבות יחד עם דניאל רשף ונועה חדד הסביר בשיחה עם מיינט ירושלים: "למרות הסופה שהייתה בירושלים, הגענו להוסטל יחד עם כל המתנדבים, צבענו ארבע דירות של שלושה חדרים והצלחנו לשפר את תנאי המגורים של הדיירים במקום".
חלק מהמתנדבים. צילום: באדיבות העמותה חלק מהמתנדבים. צילום: באדיבות העמותה
חלק מהמתנדבים. צילום: באדיבות העמותה
(חלק מהמתנדבים. צילום: באדיבות העמותה )
נעמי קיסר, אחותו של אדר, שהתנדבה בפעם הראשונה סיפרה: "זו היתה חוויה מבחינתי לצבוע חדרים כי זאת היתה פעם ראשונה. כל הזמן חשבתי על האנשים שגרים בחדרים האלה וכמה חשוב שיחיו בתנאים טובים ונקיים. לפני כן היו חורים ולכלוך על הקירות. עשינו שפכטל והתוצאה הייתה מספקת מאוד".
לאחר מכן, כחלק ממסורת העמותה אכלו המתנדבים בבית קפה ארוחת צהריים. "המטרה היא שהמתנדבים לא רק ייתרמו אלא גם ייהנו", אמר אדר והסביר כי הדגש של העמותה היא על המתנדבים. "זה גרם לי לרצות להשתתף בפעילויות הבאות", אמרה נעמי.
כלל מהמתנדבים. צילום: באדיבות העמותהכלל מהמתנדבים. צילום: באדיבות העמותה
כלל מהמתנדבים. צילום: באדיבות העמותה
(כלל מהמתנדבים. צילום: באדיבות העמותה)
אביבה טופל, מנהלת בית ליאו של אקים ירושלים סיפרה: "העובדה שביום אחד מגיעה מסה של מתנדבים אפשרה לנו לנצל את חופשת השבת של הדיירים ולסיים את הפרויקט. הגיעו אלינו צעירים חדורי מוטיבציה למען הקהילה שחיממו לנו ולדירי ההוסטל את הלב" .
בעמותתת OneDay ניתן להתנדב בפעילויות רבות המנוהלות ברחבי הארץ - תל אביב, חיפה, ירושלים ובקרוב בבאר שבע. העמותה הוקמה לפני ארבע שנים ועורכת כ-15 פעילויות ברחבי הארץ אשר ניתן להצטרף אליהם באמצעות עמוד הפייסבוק. הרעיון בעמותה הוא שאין כל התחייבות לפעילות הבאה בשונה ממקומות אחרים וניתן להשתתף על בסיס מקום פנוי באמצעות אירוע הפייסבוק.
לפעילויות הבאות של העמותה – לחצו כאן.