בזמן שמנהיג חצר 'שובו בנים' אליעזר ברלנד, המואשם בעבירות מין חמורות, מנהל קרב משפטי מכלא צלמון - חסידיו מנסים לטהר את שמו. לאחרונה הפיצו חוברות הסברה וסרטונים מכפישים נגד נשים שהתלוננו ונגד עדי מפתח מטעם התביעה.
המבצע החשאי להצלת הכלב קינג מחברון לא להאמין: הומואים ולסביות מוגדרים כ"בעלי צרכים מיוחדים"
מאז שהרב הוסגר לישראל לפני כשלושה חודשים מנהלים תלמידיו קרב מאסף על דעת הקהל ברחוב החרדי. הם לא מסתפקים בהפגנות, הקמת אוהל מחאה ובתגובה עניינית לחשדות, אלא לאחרונה פרסמו סרטונים ומידע פוגעני נגד עדי תביעה ונשים שהעזו להתלונן במשטרה על ברלנד.
בסרטון שהופץ ברשתות חברתיות ובקבוצות ווטסאפ במגזר נחשפו תמונות של עדי תביעה ומעורבים בפרשה, לצד מידע ותמונות. המתלוננים, המשטרה והתקשורת הואשמו בשקרים, סילוף עדויות וקנוניה נגד מנהיג החצר החסידית.
בין השאר נטען כך על אחד העדים שסיפר במשטרה שראה את ברלנד נוגע באישה: "החולה נפש הזה טען שהוא ראה את הרב במשך 50 דקות, הגאון לא צילם, לא הקליט, לא התקשר לחבר, לא צירף אדם שהעדות שלו תהיה קבילה בבית משפט. הוא אישר את גרסתו שהאישה היא אשתו. כל התקשורת והמשטרה משתפות איתו פעולה".
במקביל פרסמו תלמידי ברלנד עלון תחת הכותרת 'חשיפת האמת בפרשת הרב אליעזר ברלנד', שבו הכחישו את המעשים המיניים המיוחסים למנהיגם הרוחני. "כל סיפורי העלילות האלה לא ייתכנו ולא יכולים להיות", הסבירו במענה לכתב האישום החמור.
"הרב ברלנד מוקף שומרים, בתוך הבית ומחוצה לו, ואף פעם לא נמצא לבד, ובוודאי לא התייחד עם נשים. חוץ מזה, מבחינת גילו ומצבו הבריאותי פשוט הזוי לחשוב עליו דברים כאלה"' טענו התלמידים.
בחוברת, הכוללת עשרה פרקים, הוצגו מתלוננות בפנים חשופות ונחשפו כך בעל כורחן ובניגוד לחוק ההגנה על נפגעי ונפגעות עבירה. "כשראיינו את המתלוננת המרכזית נגד הרב אליעזר ברלנד, טשטשו את פניה וערפלו את קולה, אבל תראו את מי מצאנו בתמונה למטה בצד שמאל לצדו של עורך הדין", נכתב בחוברת בפירוט אישי על אחת המתלוננות.
אישה נוספת שהעידה במשטרה הואשמה בשנאה אישית לברלנד. לטענת כותבי העלון, העדה מקולקלת רוחנית ולכן אין לסמוך על דבריה אחרי שעזבה את אורח החיים החרדי. לדבריהם, התלמידה נוקמת ברב ברלנד, שעזר לשדך את אחותה ואילו אותה הוא זנח. "מאז היא התחילה לשנוא את הרב ברלנד שחיתן את אחותה", נטען.
כלפי מעורב אחר בפרשה טענו שהוא בדה את הסיפור והסית את שתי בנותיו להתלונן נגד ברלנד. לדברי כותבי העלון, אחת מבנותיו סירבה להתלונן ולכן נמנעו מלפרסם פרטים עליהן.
"הבת השנייה שלו לא משתפת איתו פעולה ולכן ראוי שלא לפרסם את שמה מפאת כבודה. לגבי ***, פרסמנו את שמה ובנוסף גם את תמונתה משום שהיא כן משתפת פעולה עם אביה בעלילה על הרב אליעזר ברלנד".
תגובת המשטרה לא התקבלה עד למועד פרסום הידיעה.