לא רוצים להיות בחופש – מעדיפים ללמוד רפואה: כ-100 תלמידי ישיבת בני עקיבא 'נתיב מאיר' בירושלים מעביר את תקופת החופש הגדול בלימודים. הסיבה: התלמידים ויתרו על חלק מחופשת הקיץ שלהם לטובת לימודים תיאורטיים והתנסות מעשית במד"א ובבית חולים שערי צדק, כחלק מלימודיהם במגמת רפואה, המשלבת לימודים תיאורטיים על מערכות הגוף השונות והתנסות מעשית במד"א.
הקלטת הלוהטת של משפחת ברלנד לאחר שלעג לשוטרים בתכניתו: במשטרה מחרימים את הופעתו של אדיר מילר
הסיבה שהתלמידים ויתרו על החופשה היא שהלימודים במגמה הם מאוד אינטנסיביים. הבגרות שלהם בנויה מחמש יחידות ביולוגיה, חמש יחידות רפואה ועוד חמש יחידות על עבודת מחקר אותה הם מתחילים כבר בכיתה י"א.
"כל שנה למדנו על שתי מערכות שונות בגוף. למדנו על מערכות הלב, הדם, למדנו על המוח על השלד, על מערכות העיכול והמין. לומדים ממש לעומק את הדברים. איך המערכת עובדת, איך כל הורמון גורם לשינויים ותהליכים בגוף וגם אנחנו לומדים על מחלות. למה זה קורה, איך מטפלים בזה ואיך נמנעים מזה", מספר אורי גרינשטיין שמסיים השנה את לימודיו בישיבה.
ומה לגבי הוויתור על ימי החופש? תלמידי המגמה לא מתחרטים לרגע שהם יצאו לחופשת הקיץ מאוחר מחבריהם. "אתה מרגיש שהלימודים האלה נותנים לך הרבה מאוד ידע וכלים חשובים לחיים", מספר אלון משה ,שעולה השנה לכיתה י"א.