מחאה חריגה בגן 'ישורון' בקרית יובל: ההורים, שטוענים שהעירייה מתעלמת מבקשתם להחליף את ספק המזון של ארוחות הצהריים, החליטו לא להסכים לקבל את ארגזי האוכל מהספק ובמקום זה לחלק לילדים כריכים. בנוסף החליטו השבוע לא להשאיר את ילדיהם בצהרון אחרי שעות הלימודים הרגילות.
התולעת שהקפיצה את ההורים של ילדי הצהרון הילד שגילה תולעת במגש השעועית בצהרון
כבר זמן רב שההורים לילדי הגן מוחים על האוכל המוגש לילדיהם בצהרון. לפני חודש וחצי הודיעו לעירייה ולמשרד החינוך שהם מסרבים לקבל את המזון, כך שמדי יום קרטון האוכל שמובא לגן נשאר בחוץ ללא שימוש ואילו הילדים מביאים איתם סנדוויצ'ים מהבית כדי שיוכלו לאכול אותם בצהריים.
"הילדים בגן לא אוכלים ארוחה חמה. האוכל החם שמספק אייל גור מוחזר בשלמותו והילדים אוכלים עוד כריך. לנו כהורים זה עדיף על האוכל שמוגש להם מהספק", אומר יו"ר ועד ההורים בגן אורדן בוכניק.
לפני כחודשיים החליטה העירייה להעביר כמה גנים מספק המזון 'ברקל' ל'אייל גור'. גן ישורון היה בין הגנים שספקי המזון שלהם התחלפו. אחרי השינוי טענו ההורים שילדיהם אינם מרוצים מהאוכל המוגש להם והחליטו לערב את הגורמים האחראים, להתריע בפניהם שהילדים אינם אוכלים את ארוחת הצהריים ולהביע את רצונם לשוב ל'ברקל'.
במכתב התלונה ששלחו לרכזת תוכנית יום חינוך ארוך נורית יצחק, הם דרשו להחליף את הספק.
בעירייה ענו להם: "ההזנה בגני יוח"א (יום חינוך ארוך) היא באחריות מפעל ההזנה של משרד החינוך".
ואילו במשרד החינוך הגיבו: "אנו מציעים שתפנו את הערות ההורים למנח"י".
לטענת ועד הורי הגן, גלגול האחריות של הרשויות הביא אותם להחתים את ההורים על הדרישה להחליף את הספק.
מאחר שגם הצעד הזה לא עזר, החליטו השבוע בוועד להחריף את המחאה ולא להשאיר את הילדים בצהרון.
אייל גור: "העירייה היא המחליטה על ספקי הקייטרינג לצהרונים".
העירייה: "לכל ספקי המזון רישיונות יצרן מטעם משרד הבריאות, ורישיונות עסק. החברה הזכיינית המפקחת 'מילגם' עורכת בקרות שוטפות. במקרה הנ"ל נציגי העירייה נפגשו עם ההורים, שמעו את טענותיהם והציגו אותם בפני החברה שמספקת את ההזנה. חברת ההזנה אינה מחליפה ספקים לפי דרישות הורים אלא לפי נהלים ברורים. כל טענה בדבר פגיעה באיכות האוכל ובאופן הגשתו תטופל במידי מול הספק".