לראשונה: נשים ממינהל החינוך החרדי בעיריית ירושלים מתמודדות על נציגות האגף בוועד העובדים ומשנות את הכללים באגף השמרני. בכירים מהעירייה תומכים במתמודדות, אך בתוך האגף הצעד מעורר תגובות קשות מצד חלק מהעובדים שהתמודדות הנשים לתפקיד מעוררת אצלם אי־נוחות.
יום כיף בעירייה: הגברים בקליעה, הנשים במטבח אף תיכון חרדי לא מוכן לארח את הנשיא
אף שמדובר באגף שמרבית העובדות בו הן נשים, עד היום התמודדו ונבחרו לנציגות הוועד רק גברים. אלא שלפני כחצי שנה, בעקבות עזיבתו של נציג עובדי האגף בוועד את העירייה, התבקשה עובדת האגף הרבנית אסתר חן למלא זמנית את התפקיד עד לקיום הבחירות המתוכננות. כך נוצר לראשונה מצב שבו אישה מילאה את התפקיד. כעת מתמודדים על התפקיד שלושה מעובדי האגף: חן עצמה, אישה נוספת ועובד.
"אני חושבת שכל אחד והדרך שלו", אמרה השבוע חן. "התלבטתי אם להמשיך או לא. היה הרבה לחץ מהנשים באגף להתמודד, וגם לבעלי ולסביבה שלי אין בעיה עם זה. בתקופה שבה מילאתי את התפקיד לא נתקלתי בשום דבר שמפריע לי בתור אישה. אדרבה, אני חושבת שלאישה באגף חינוך חרדי יותר נעים לפנות לאישה".
מנגד עובדים שונים טוענים כי התמודדות של אישה על תפקיד נוגדת בעיניהם את ההלכה. "הנשים שמתמודדות מולי הן נשים טובות וראויות", אמר העובד, שמתמודד מול שתי הנשים על התפקיד. "בעניין ההלכתי, אני לא רוצה להיכנס לאמונה של אחרים, וכל אחת צריכה ללכת לשאול את הרב שלה אם מותר לה להתמודד. אבל חשוב להבין שהבחירות הן באגף החינוך החרדי, ולפי מה שאני למדתי, ברמה ההלכתית זה בעייתי שאישה תייצג גברים, וזה ללא קשר לכישורים וליכולות שלה. אני יודע שיש לא מעט עובדים ועובדות שלא מעוניינים שאישה תתמודד על התפקיד".