מאות המינויים של חדר הכושר "ספורט ספא" הנמצא בקניון לב תלפיות גילו בסוף השבוע שעבר שדלתות המכון סגורות, המכשירים נעלמו וכי בעל המכון, חי זיו, נעלם ללא זכר. הלקוחות, שרבים מהם כבר שילמו על מנויים, נותרו ללא החזר. אלו שציפו לקבל תשובות מהנהלת הקניון התאכזבו – גם שם מחפשים אחר זיו, אשר לטענת מקורב להנהלה חייב לקניון מעל לחצי מיליון שקלים.
הנוכל שעוקץ את הנשים החרדיות ה'עוקץ' של הבכיר ממשרד הפנים
על פי עדויות המתאמנים, לסגירת המכון קדמה תקופה ארוכה של הזנחה: מכשירים נעלמו, שירותי הכבלים בטלוויזיות נותקו וצוות הניקיון הצטמצם עד שנעלם לחלוטין. "בשלב מסוים אי אפשר היה להיכנס שירותים והמלתחות, אשר היו מלאים בשתן ולכלוך", סיפר א', אחד המנויים.
המתאמנים שהגיעו בבוקר יום רביעי גילו כי אחרוני המכשירים הוצאו במבצע לילי. "אני מתאמן במכון מהיום שהוא נפתח. לפני כן התאמנתי במכון הקודם שהיה בבעלותו. לא רק אני, גם אמא שלי, אחי, בת הזוג של אחי ועוד חבר טוב. כולנו חידשנו מנוי לפני חודשיים" אמר טל ביבי, תושב הר חומה. "לפני שבועיים התחלנו לראות שדברים נעלמים מחדר הכושר, שאלנו אותו מה הסיפור והוא שידר עסקים כרגיל, אמר שהוא חובר למכון כושר גדול ומוכר".
מינויים רבים מספרים ששילמו את הכסף מראש, חלקם במזומן או בצ'ק אחד תמורת הנחה. הם לא קיבלו קבלה. "אני עשיתי מנוי לפני חמישה חודשים. שילמתי לו צ'ק בודד שהוא ביקש שארשום על שם אדם אחר בכלל". סיפר א', וביבי הוסיף, "אני שילמתי בדירקט, שזה בעצם כמו מזומן לכל דבר. תשלום אחד. שאר בני המשפחה שלי שילמו, כל אחד לפי כיסו ויכולתו, אבל בשורה התחתונה, רוב הכסף שלנו עבר לידיו".
לדבריו של ש', שהיה מקורב לזיו, במקום היתה הזנחה. "אנשים באו ולקחו ציוד", שיחזר את מה שראה בתקופה האחרונה. "אחד הגיע, ומול העיניים שלי לקח מסך. לאט לאט החלו להעלם עוד מסכים, עוד מוצרים".
בזה אחר זה החלו המכשירים להיעלם מחדר הכושר. המתאמנים מספרים שאגף שלם בו נהגו הנשים להתאמן פשוט בוטל. מספר ההליכונים הופחת, וחלקים של מכשירים, כגון משקולות או מושבים, נעלמו אף הם.
נכון לרגע זה, חדר הכושר סגור, המנויים כבר החלו לחפש מקומות חדשים בהם ישמרו על שגרת האימונים הקבועה. "נרשמתי עכשיו לאחת הרשתות הגדולות והמוכרות. שילמתי שוב ממיטב כספי בידיעה שאת הכסף שנתתי לזיו לא אראה שוב", מספר א'.
מקורב להנהלת הקניון מספר כי הם נמצאים כעת במשא ומתן עם רשת מכוני כושר נוספת, לטובת פתיחה מחדש של המקום תוך ניסיון לגלות התחשבות ולהגיע להסדר עם כלל המינויים שאיבדו את כספם.
זיו: "נקלעתי לקשיים כלכליים והנושא נמצא כרגע בהליך משפטי. רק אבקש לא לשכוח שאני בתחום כ־12 שנה וכי בשנה שעברה לקחתי על גבי 500 לקוחות של חדר כושר אחר שנסגר בחינם וללא כל תמורה. אלו לא דברים שעושה אדם שבכוונתו לברוח".