הפעולות להרחבת נקודת המשטרה בהר חומה הופסקו השבוע. הסיבה: משטרת המחוז ניסתה להציב את הקראוונים שבהם היתה התחנה אמורה לפעול בלי שקיבלה את האישורים הדרושים.
ביצעת עבירת בנייה? קבל מבנה במתנה מה קורה ש'פקח עבירות הבנייה' בחופש?
ביום ראשון בשעות הצהריים פרצה סערה בהר חומה, כשתושבים שמבקשים כבר זמן רב לסלק את אתר הקרוואנים מהכניסה לשכונה גילו ששוטרים מנסים להוסיף ארבעה קרוואנים נוספים ליד השניים שכבר קיימים באתר. מבדיקה שנעשתה התברר שאין למשטרה האישורים הדרושים להצבת המבנים, ועל כן נאלצו נציגיה להעמיס בחזרה את הקרוואנים על המשאיות ולהסתלק מהמקום.
תושבי השכונה, שגילו את משאיות הענק ועליהם הקרוואנים, הזעיקו למקום את סגן ראש העירייה מאיר תורג'מן, שמחזיק בתיק התכנון והבנייה ומתגורר אף הוא בשכונה. תורג'מן, שמשקיע מאמצים רבים לסגור את אתר הקרוואנים בכניסה לשכונה ומייעד את השטח להקמת מתחם ספורט, פנאי ונופש, סיפר: "בלמתי את זה ממש בדקה התשעים, כשהקרוואנים כבר כמעט הוצבו על הקרקע".
תורג'מן בישר לשוטרים שהוא לא חתם מעולם על היתר להצבת קרוואנים במתחם בהר חומה. "הודעתי להם שהם לא פועלים על פי היתרים ושמדובר במעשה שמנוגד לחוק, ובכל זאת הם התעקשו", סיפר.
לבסוף נאלצו השוטרים שהביאו את הקרוואנים למקום להתקפל, העמיסו מחדש את המבנים על משאיות הענק ועזבו את הר חומה. תורג'מן מודה שהוא אף שקל להגיש תלונה במשטרה נגד המשטרה, על הצבת קרוואנים במתחם ציבורי ללא קבלת האישורים הדרושים, אך בסופו של דבר החליט לוותר על כך. ביום רביעי השבוע השיגה המשטרה את האישורים להקמת המבנים.
המתחם שבו היתה אמורה לקום נקודת המשטרה כולל כעשרים מבנים נייחים. בשניים מהם פועלת כבר שנים נקודת משטרה.
המינהל הקהילתי של הר חומה מבקש כבר שנים לסגור את אתר הקרוואנים, בטענה כי הוא יוצר מפגע סביבתי ופוגע בחזות השכונה. בשנתיים האחרונות הוחלט לא להוסיף קרוואנים לקומפלקס הקיים.
בעירייה גם מתגבשת תוכנית לסגור את האתר ולמצוא פתרונות אחרים עבור הגופים שמשתמשים בו.
העירייה: "במסגרת שיפור השירות לתושב, מבצעת המשטרה שיפוץ בתחנת עוז וביקשה להציב מבנים ניידים בסמוך. בשל אי הבנה לא התאפשרה הצבת המבנים במקום והם פונו. עם זאת, בימים אלו נערכת בדיקה בעיריית ירושלים שמטרתה מציאת אלטרנטיבות אחרות".