החרדים במועצת העירייה נערכים למאבק נוסף, כשהפעם על הכוונת: מניעת פתיחתו של בית הקפה המתוכנן בגן סאקר, שעדיין לא ברור מתי בכלל ייפתח. החרדים חוששים שהעירייה תמצא דרך להפעיל את בית הקפה בשבתות. לדברי חברי המועצה שלמה רוזנשטיין ואליעזר הוכברגר מיהדות התורה, "אנשי הסיעה כבר נערכים כדי למנוע איזשהו רעיון בכיוון".
מה עשו החרדים כאשר קפה בצלאל נפתח בשבת? מדוע לוחצים הרבנים על הנציגים החרדים במועצת העירייה?
לדבריהם, הם הפיקו את הלקחים מפרשת בית הקפה "עלמה", שפועל בגן העצמאות בשבת לאחר שהמחאה החרדית לא הצליחה למנוע זאת. בית הקפה הזה היה אמור להיפתח כסניף של רשת בתי הקפה לנדוור. בד"צ העדה החרדית איים על מפעל הקפה לנדוור, שאם בית הקפה בגן העצמאות יפעל בשבת תילקח מהמפעל תעודת כשרות המהדרין שלו. הלחץ הכניע את בעליו של בית הקפה, והמקום נסגר בשבתות למשך שבועיים.
באותה התקופה החלו מגעים ביוזמת פעילי תנועת 'התעוררות', בסיומם ויתר בית הקפה על הזכיינות ועל השם לנדוור ופתח את המקום תחת השם "עלמה".
החרדים במועצת העירייה חוששים שבגן סאקר עלול להתרחש מקרה דומה, ונערכים כבר עכשיו להבהיר לראש העירייה ניר ברקת את עמדתם - הקפה בגן סאקר לא יהיה פתוח בשבת, אחרת יפרשו הסיעות החרדיות מהקואליציה העירונית.
רוזנשטיין: "כשמדובר בגן סאקר זה ייהרג ובל יעבור, בגלל הקרבה לשכונות חרדיות כדוגמת נחלאות שרבים מתושביה הם חרדים, והקרבה לשכונות כמו כנסת ישראל ובתי מונקטש בהן מתגוררת אוכלוסיה חרדית שלא תיסבול חילול שבת".
לדברי החרדים במועצה, גן סאקר הפך בשנים האחרונות לאזור של פנאי ונופש האהוב במיוחד על האוכלוסייה החרדית, ו"חילול שבת מבחינתן לא בא בכלל בחשבון".
העירייה: "בנוגע לבית הקפה בגן סאקר, לא מדובר במכרז של העירייה אלא של רשות מקרקעי ישראל".