חודשים ארוכים עקבו חוקרי מחלק נוער חשיפה של ימ"ר ירושלים אחרי ש', תושב נתניה בשנות השלושים לחייו, שנאשם בשורת עבירות של הטרדה מינית. על פי כתב האישום שהוגש נגדו לאחרונה בבית משפט השלום בירושלים, ש' נהג ליצור קשרים באינטרנט עם ילדות ונערות צעירות ולנהל איתן שיחות בעלות אופי מיני מובהק, כולל העברת תמונות אינטימיות שלו וניסיון ליזום מפגשים פיזיים.
האיש שנאשם בביצוע מאות מעשי סדום בילדים ומיהו הפדופיל ששוטט ליד בתי ספר?
בין השאר כתב להן: "היית רוצה לשכב איתי?", "יצא לך לשכב עם החבר'ה?", "אני רוצה לקחת אותך לבית מלון" ועוד.
את הילדות הכיר ש' בחדרי צ'אט של אתרים מוכרים ברשת. החקירה נגדו התנהלה בימ"ר ירושלים בשיתוף עם היחידה לחקירות הונאה של מחוז מרכז. שתי היחידות הפעילו סוכני רשת שנכנסו לצ'אטים והתחזו לקטינות. במהלך השיחות דאגו הסוכנים להכניס אלמנטים שונים שהבהירו לנאשם כי הוא מתכתב עם ילדות.
לאחד הסוכנים, שהתחזה לקטינה בת 13, הציע ש' מפגש שבו יקנה עבורה הלבשה תחתונה ולאחריו ימשיכו לבית מלון. הוא אף הציע לה להזמין חברה נוספת שתצטרף אליהם.
לסוכן אחר, שהתחזה לילדה בת 12 מירושלים, הציע ש' כי יגיע עד אליה וייקח אותה לבית מלון. הוא פירט מה יעשו במהלך המפגש והבהיר לה לא לספר לאיש על התכתבותם. לכל הסוכנים שלח ש' תמונות של אינטימיות והציע אינספור הצעות בעלות אופי מיני.
מלבד ההתכתבות עם הסוכנים, בכתב האישום מפורטים מקרים רבים שבהם יצר ש' קשר עם ילדות שונות.
בכל המקרים היה מדובר בילדות שכינויין הציג את גילן או שהיתה בו התייחסות להיותן קטינות. את עצמו נהג ש' לכנות "רופא מהשרון", "דוקטור" ועוד.
רפ"ק גולן מאירי, ראש מחלק נוער חשיפה בימ"ר ירושלים, מספר כי ש' הצטייר כבחור נורמטיבי, רווק המתגורר עם משפחתו, ללא עבר פלילי ובעל עבודה מכובדת. לאחר שנאסף מספיק חומר ראייתי הוא זומן לחקירה בימ"ר ירושלים. "בחקירתו קשר את עצמו למעשים המיוחסים לו", מספר רפ"ק מאירי.
מחומרי החקירה ולמיטב ידיעת המשטרה, ש' לא הצליח לממש מפגש עם אחת הילדות שעמן התכתב. "בשלבי איסוף החומר ידענו על יותר מעשר ילדות, או כאלה שהתחזו לילדות, שעמן יצר קשר. במהלך החקירה, על פי הודאתו, גילינו כי מדובר ב־30", מספר רפ"ק מאירי. במהלך חיפוש במחשבו של ש' נמצאו אלפי תמונות של ילדות, חלקן בעירום מלא.
עד כה הוארך מעצרו של ש' שלוש פעמים. ביום חמישי שעבר הוגשו נגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים באמצעות פרקליטות מחוז ירושלים.
מיוחסות לו עבירות של הטרדה מינית, ניסיון להטרדה מינית, ניסיון לגרום מעשה מגונה ופרסום והצגת תועבה.