חלונות, גירסת העירייה. הפאניקה בשל המצב הביטחוני הגיעה אמש (יום ב') גם לקומה השישית שבכיכר ספרא, בה ממוקמים בין היתר לשכותיהם של סגני ראש העירייה וראש העירייה ניר ברקת. נבחרי הציבור נדהמו לגלות כי בהוראות גורמי ביטחון בעירייה הותקנו בחלונות לשכותיהם הפונים לעבר המרפסת של הקומה השישית התקנים מיוחדים המונעים פתיחתם של החלונות.
צפו: הפלש-מוב של ניר ברקת ברכבת הקלה איפה מתפללים המוסלמים העובדים בעירייה?
התוצאה היא שבמקום לנשום מידי פעם את אוויר ההרים של ירושלים, ייאלצו הנבחרים להשתמש כל העת במזגן.
ההחלטה על התקנת המנעולים (למעשה 'פלומבות') התקבלה בעקבות דיונים שהתקיימו בנוגע לאבטחת כיכר ספרא והמשרדים השונים עקב המצב.
בין היתר הגיעו גורמי הביטחון למסקנה שכדי למנוע חדירת גורמים עוינים ללשכותיהם של הסגנים ונבחרי הציבור מהמרפסת, או השלכת אבנים או בקבוקי תבערה ללשכות - יש צורך במצב שהחלונות יהיו נעולים 24 שעות ביממה.
בין היתר נאטמו גם חלונות לשכתו של ראש העירייה ניר ברקת.
תזכורת: לפני כתשעה חודשים נכנס אלמוני לבניין מספר 1 בכיכר ספרא ועלה לקומה השישית שבה מצויות לשכותיהם של סגני ראש העירייה וברקת. הצעיר יצא למרפסת המקיפה את הקומה, טיפס על המעקה והגיע למתחם ראש העירייה. נוכחותו של האיש הקפיצה את יושבי הקומה שמיהרו להזעיק את המאבטחים של הכיכר.
המאבטחים עיכבו את הפולש והובילו אותו לחקירה, ובסופו של דבר התברר כי מדובר באזרח תמים שרק רצה לראות את הנוף.
בעקבות האירוע הוחלט על החמרת נוהלי האבטחה. בסמוך ללשכתו של ברקת הותקנו חיישנים רגישים וכל מי שמתקרב אליהם מפעיל אזעקה.
אלא שעכשיו, בעקבות המצב הבטחוני החדש, הוחלט על הצבת התקנים מיוחדים על חלונות לשכות הסגני וברקת.
סגן ראש העירייה צביקה כהן: "למרות חוסר הנוחות, אלו הוראות גורמי הביטחון, ואני מכבד אותן. החלונות נותרים סגורים הרמטית".
עם זאת בעיריה טוענים כי לא מדובר בהתקנים חדשים: "לא בוצע בשנה האחרונה שום תיקון או טיפול בחלונות. לפני כשנה בוצעה בכל חלונות מבני העירייה התקנת מגבילי חלונות, כדי להתאימם לתקני הבטיחות העדכניים".