כתב אישום חמור חושף פרשת שוחד ומרמה בירושלים: בוחנים במשרד הרישוי יצרו קשר עם מורה לנהיגה ובתמורה לשוחד אפשרו לתלמידיו לעבור את מבחני הרישוי. במקרים מסוימים קיבלו הבוחנים כ־500 שקל על כל תלמיד שהעבירו.
מי לא מפחדים להתפס שהם נוהגים בשכרות חדש: קורס נהיגה מונעת למהדרין כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet
פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד אמנון ניסמי (59) ורוני חנוך חנוכה (58), שנאשמים בלקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים ובעבירות נוספות שביצעו בעת ששימשו כבוחנים מטעם משרד התחבורה במשרד הרישוי בעיר. כתב אישום נוסף הוגש נגד יפה חנוך חנוכה (56), אשתו של רוני חנוכה, שמואשמת בסיוע ללקיחת שוחד וסיוע למרמה והפרת אמונים.
על פי כתב האישום, בשנים 2011-2010 קשרו הבוחנים קשר עם מורה לנהיגה מירושלים וסייעו לו תמורת תשלום להעביר את תלמידיו את מבחני הנהיגה המעשיים והתיאורטיים. הנאשמים העבירו רבים מתלמידיו של המורה גם כשהם לא עמדו ברמה הדרושה למעבר הבחינה. בעקבות זאת התפרסם המורה באחוזי ההצלחה הגבוהים של תלמידים, כביכול בזכות 'קשרים'. הפרסום משך אליו עוד ועוד תלמידים וסייע לו בעסקיו.
בנוסף העבירו הנאשמים למורה מידע פנימי וחסוי שהיה בו כדי להועיל לתלמידיו שניגשו לבחינה העיונית בעל פה, כגון פרטים על זהות הבוחנים, מקבץ שאלות ועוד.
על פי כתב האישום, בהזדמנויות רבות הודיע המורה לניסמי על הימים שבהם תלמידים רבים שלו יגיעו להיבחן בבחינה העיונית בעל פה, וניסמי דאג שישבצו אותו אישית לבחון אותם באותו יום. באופן הזה בחן ניסמי כשישה תלמידים של המורה בשבוע, ותמורת זה שילם לו המורה בין 450 ל־500 שקל עבור כל תלמיד שעבר את הבחינה.
במבחני נהיגה מעשיים ('טסטים') שילם המורה לניסמי 300-200 שקל נוספים לכל תלמיד. במסגרת היחסים הללו נהג המורה להעביר לניסמי את שמות התלמידים ואת סכומי הכסף המצטברים, בגובה שנע בין 500 ל־2,500 שקל בכל עיסקה, לפחות פעם בשבוע.
עו"ד אשר אוחיון, המייצג את יפה ורוני חנוך: "על פניו יש פער גדול מאוד בין הנטען בכתב האישום לבין האופן שבו התרחשו הדברים".
את תגובת עורך דינו של ניסמי לא ניתן היה להשיג עד למועד פרסום הידיעה.