מקדימים תרופה למכה: בעקבות אסון השריפה בברוקלין, שהביא למותם של שבעת בני משפחת ששון, נרשמה השבוע התנפלות על רכישת גלאי העשן מצד אלפי תושבי העיר.
המכתב האחרון של דוד ששון שורדי אסון הגז: איפה כולם? נשארנו לבד כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet
גמ"ח גלאי העשן 'קרן יוסף', שפועל בבית שמש כבר זמן מה, קיבל בשבוע האחרון לא פחות מ-2,000 פניות ממשפחות שביקשו להתקין גלאי עשן בביתם או לחילופין לרכוש אותו במחיר מוזל. כעת מציעים בגמ"ח רכישות קבוצתיות והקמת נקודות מכירה ברחבי הארץ.
כזכור, בסוף השבוע שעבר נספו שבעה בני משפחת ששון, ירושלמים המתגוררים בברוקלין, בעקבות שריפה שפרצה בביתם במהלך השבת.
בגמ"ח סיפרו השבוע שבתוך יומיים התקבלו יותר מ-1,000 בקשות מתושבי בית שמש, אליהם נוספו פניות מירושלים, מודיעין ויישובים נוספים והרישום כעת עומד על למעלה מ-2,000.
בארגון שמתמחה בקידום בטיחות בתחומים רבים הופתעו מההתנפלות על המכשיר. "עוד לפני שהתחלנו בקמפיין להעלאת המודעות הוצפנו במאות טלפונים", סיפרה השבוע מנהלת הגמ"ח ג'ינה קדוש.
במקביל פתחו בארגון בקמפיין פרסומי שעוסק בצורך החיוני במכשירים מצילי החיים. במודעות הפרסום מצוינת הסטטיסטיקה לפיה מרבית מקרי המוות בבתים שעלו באש התרחשו כשלא היו במקום גלאים.
גם בכבאות והצלה במחוז דיווחו השבוע על עלייה בפניות לייעוץ והכוונה בנושא שריפות בבתים. דובר המחוז אודי גל סיפר שמרבית הפניות מתמקדות באזורי ההתקנה הנכונים בבתים ובבירורים לגבי אופן הטיפול בגלאים.
"אנחנו לא מתעסקים ברכישה והתקנה, אבל אנחנו מקבלים בשבועיים האחרונים המון פניות לייעוץ, אני יכול לומר שהגלאים ממש מצילים חיים ומתריעים על השריפה הרבה לפני ההתפשטות שלה", הוא אומר. "צריך לזכור שעשן גורם להירדמות, כך שאם האש מתחילה כשבני הבית ישנים הסכנה גבוהה יותר".