חג ירושלמי מתוח במיוחד: האירועים לציון יום השנה ה-55 לאיחודה של ירושלים יחלו היום (חמישי) ויגיעו לשיאם ביום ראשון — יום ירושלים הרשמי על פי לוח השנה העברי. כבר הערב יערך במגדל דוד טקס יקירי העיר, בגן העצמאות יתקיימו הופעות במסגרת ״יום הסטודנט״ ובגן סאקר יתקיים פסטיבל מוזיקה אלקטרונית שיימשך עד לשעות הבוקר. האירועים כאמור יגיעו לשיאם ביום ראשון, עם קיומה של צעדת הדגלים השנויה במחלוקת.
2 צפייה בגלריה
כוננות וצעדת הדגלים בחודש מאי
כוננות וצעדת הדגלים בחודש מאי
כוננות שיא
(צילום: עמית שאבי ואלכס קולומויסקי)
משטרת ישראל השלימה בימים אלה את היערכותה לאירועים, שנערכים בצל גל הטרור המתמשך ובצל האיומים המגיעים מרצועת עזה. ההיערכות המבצעית של מחוז ירושלים בפיקודו של מפקד המחוז ניצב דורון תורג׳מן, תכלול אלפי שוטרי משטרת ישראל, לוחמי מג"ב ומתנדבים, שייפרסו ברחבי העיר לשמירה על הסדר הציבורי, ביטחון הנפש והרכוש והכוונת התנועה, זאת בדגש לאירועים המרכזיים שיתקיימו בעיר בימים הקרובים לציון יום ירושלים, בהם: אירועי לילה לבן, מצעד הדגלים המסורתי, הטקס הממלכתי שיתקיים בגבעת התחמושת, סיורים, טקסים באנדרטאות והילולת שמואל הנביא.

החשש הגדול: מצעד הדגלים

במסגרת מצעד הדגלים שיחל במרכז העיר לכיוון העיר העתיקה, כ-16 אלף צועדים צפויים לעבור בכותל, וכ-8,000 מהם צפויים לצעוד דרך שער שכם. במשטרה מדגישים כי המצעד הוא ללא כניסה להר הבית, זאת בניגוד לפרסומים כוזבים בנושא ברשתות החברתיות.
2 צפייה בגלריה
צעדת הדגלים, שער שכם
צעדת הדגלים, שער שכם
צעדת הדגלים עוברת בשער שכם
(צילום: לירן תמרי)
לדברי המשטרה, ״למעלה מאלפיים שוטרים יפעלו לקראת מצעד הדגלים ובמהלכו. בשעות אלו המשטרה תפעל לויסות תנועת הולכי רגל וכלי רכב באזור, ובפרט בסמוך לעיר העתיקה. תכלית הפעילות הינה לשמור על מרקם חיים תקין ככל שניתן למשתתפים, להולכי רגל ולמתפללים בני כל הדתות, וכן למנוע אירועי חיכוך ואלימות. המשטרה קוראת למשתתפי מצעד הדגלים ולציבור כולו להישמע להוראות השוטרים, להימנע מכל גילוי של אלימות פיזית ומילולית ולאפשר לאירוע להתקיים כחוויה בבטחה, ותוך הקפדה מלאה על שמירת הסדר והוראות החוק״.
עוד בחדשות:
מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג׳מן אמר במהלך ההיערכות ליום ירושלים: ״משימתנו המרכזית היא להבטיח את קיומם התקין והבטוח של אירועי יום ירושלים כמדי שנה בתקופה זו. זהו יום חג לאומי בפרט עבור תושבי העיר והמבקרים בה, ומוטלת עלינו החובה לשמור על הביטחון, ועל הסדר הציבורי. לצד ההיערכות המשטרתית המוקפדת והפריסה הרחבה של כל המערכים, עלינו להישאר דרוכים וערוכים כל העת בכדי להגיב לכל איום ולטפל בכל אירוע חריג בצורה מיטבית. נפעל בכל הכלים שברשותנו כלפי הפרות סדר וגילויי אלימות מכל סוג שהם. שילוב הזרועות בין כלל המערכים והיחידות המשטרתיות שיפעלו יחד עם גופי הביטחון, החירום וההצלה וכל השותפים להיערכות והפעילות המבצעית- הכרחי וחשוב במאמץ המשותף של כולנו״.
פורסם לראשונה: 03:02, 26.05.22