מחדל במחוז ירושלים: רון סחייק, בן 30 מפתח תקווה, מועלם לא התגייס למשטרת ישראל, לא נשא תעודת שוטר ולא עבר הכשרה בבית הספר לשוטרים. בתוך כך, בחודשים האחרונים הוא הצליח לחדור לשורות הארגון תוך שהוא נחזה לאיש מודיעין ולוקח חלק בפעילויות מבצעיות רגישות באזורים רגישים במיוחד.
4 צפייה בגלריה
שוטר
שוטר
הגיע לזירות רגישות
(צילום: דוברות המשטרה)

לאדם שהיה מתבונן בסחייק בשטח לא היה סיכוי לדעת כי כלל מדובר בשוטר. בתמונה שהגיע לידי מערכת mynet, נראה חייק, כשהוא בעמדת המשטרה בשער שכם - אחד מהמקומות הנפיצים בישראל כשהוא מצולם לצד לוחם מג״ב. על ראשו כובע משטרתי, שכפ״ץ וקסדה בדיוק כפי שרכזי המודיעין של המרחב נראים מבחינה חיצונית. התנהלות זו מעלה שאלות קשות כיצד מצליח מתחזה להיכנס לעמדה משטרתית שמורה, לקבל ציוד משטרתי ולקבל מידע לגבי הנעשה במקום הנפיץ ביותר בישראל.
4 צפייה בגלריה
רון סחייק
רון סחייק
רון סחייק (הימני)
(צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של רון סחייק)
4 צפייה בגלריה
שוטרים בשער שכם
שוטרים בשער שכם
שוטרים בשער שכם
(צילום: יואב דודקביץ')

סחייק תועד בין השאר כשהוא מתחזה לשוטר בפעילות מבצעית בהפרות סדר בשער שכם — כאמור, אזור נפיץ ורגיש במיוחד. כמו כן הוא נצפה בזירת הפיגוע הרצחני באלעד שאירוע במוצאי יום העצמאות האחרון, וגם בזירת ההפגנות הסוערות בשכונת שייח ג׳ראח. החשדות כלפי סחייק הם סיפור יוצא דופן. האם אדם יכול לקום בוקר אחד ולחדור לפעילות של אחד הארגונים הרגישים ביותר בישראל? גורם משטרתי סיפר ל-mynet ירושלים על גודל החשדות, המחדל והיקף החדירה של סחייק לארגון: "סיכן חיי אדם".
4 צפייה בגלריה
זירת הפיגוע באלעד. גם לשם הוא הגיע
זירת הפיגוע באלעד. גם לשם הוא הגיע
זירת הפיגוע באלעד. גם לשם הוא הגיע
(צילום: לירן תמרי)
ל-mynet נודע כי באחרונה סחייק ניסה להיכנס לזירות משטרתיות ולזירת הפיגוע באלעד תוך שהוא מציג עצמו כלוחם מג״ב. עירנות של אחד השוטרים בזירה הובילה לחשיפתו ולפתיחה בחקירה פלילית, המובלת בימים אלו ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים זאת לאחר שבחיפוש בביתו נתגלו פרטי לבוש של גופי חירום וביטחון שונים. בנוסף, באירוע אחר, על פי החשד הוא התחזה לקצין מגב בדרגת פקד.
עוד נודע כי נגד סחייק מתנהל בימים אלו כתב אישום בבית משפט השלום בפתח תקווה זאת לאחר שבמהלך נסיעה בכביש 471 ושהבחין ברכב מסוים פתח במרדף וניסה לחסום את נהגו. בשלב מסוים יצא סחייק מרכבו, ניגש לנהג הרכב שחסם וביקש ממנו לפתוח את האוטו תוך שהוא מציג תעודה מסוימת ותוך שהוא צועק שהוא איש ביטחון ושמדובר ב״מצב חירום״. על פי עובדות כתב האישום סחייק שב לרכבו, הוציא ממנו חפץ הנחזה להיות אקדח, הכניסו לחלק האחורי של מכנסיו ושב בשנית לרכב שחסם. בשלב זה הנהג נמלט מהמקום ונגד סחייק הוגש כתב אישום בעבירת איומים.
עו"ד גולן מאירי, מייצג את סחייק מטעם הסניגוריה הציבורית מחוז ירושלים: "מדובר בבחור צעיר ללא עבר פלילי, שהתנדב משך שנים במכבי אש ומחזיק ברשותו ציוד ותעודות מתקופה זו. אין מחלוקת על כך שבהגיעו לזירות תקשורתיות לא גרם כל נזק ופעל כמו כל אזרח סקרן עם מצלמה".
מהמשטרה נמסר בתגובה: "בעקבות חשד להתחזות, נפתחה חקירה במשטרה במסגרתה נחקר החשוד ובוצעו מגוון פעולות נוספות. החשוד שוחרר בהוראת בימ"ש בתנאים מגבילים וחקירת המקרה נמשכת".