אחרי חודש של שקט בשכונת רחביה ועם הסרת המגבלה על ההפגנות, חודשה אמש בכיכר פריז המחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. יותר מ-10,000 הפגינו בבלפור, לצד מאות הפגנות נוספות ברחבי הארץ. עומסי תנועה כבדים מדווחים מכביש מספר 1 בנתיב לכיוון ירושלים, עקב מחסום משטרתי המוצב במחלף חמד.
סמוך לשעה 23:00 במהלך צעדה שנערכת בהשתתפות כ-1000 מפגינים, נזרקו מספר בקבוקי זכוכית אל עבר הצועדים, כך על פי עדות כמה מהם. בתוך כך המשטרה עצרה צעיר פעיל ימין קיצוני שניסה לתקוף מפגינים. בחיפוש על גופו נמצא גז מדמיע.
פינוי מפגינה בבלפורפינוי מפגינה בבלפור
פינוי מפגינה בבלפור
(צילום: תלתן סגל)
מהמשטרה נמסר: ״9 חשודים נעצרו ועוכבו במהלך התהלוכה הבלתי חוקית שהתקיימה ברחובות העיר, בגין הפרת הסדר הציבורי ותקיפת שוטרים. חשוד אחד נעצר לאחר שאותר תרסיס גז מדמיע על גופו. בתוך כך, במהלך המחאה כוחות המשטרה ביצעו אכיפה של התקנות ונגד מי שלא עטה מסיכה כנדרש. בסיום המחאה, קומץ מפגינים שהמשיכו להפר את הסדר ולא נשמעו להוראות המשטרה לפנות הכביש, פוזרו על ידי השוטרים.
המחאה חזרה אחרי חודשהמחאה חזרה אחרי חודש
המחאה חזרה אחרי חודש
(צילום: תלתן סגל)
לקראת ההפגנה חסמה המשטרה את שדרות בן מימון, רחוב עזה, כיכר פריז, הרחובות אגרון, המלך ג'ורג' וקרן היסוד. כמו כן נחסמו רחובות סמוכים המובילים אליהם. במשטרה הזכירו כי מהשעה 21:30 תיאסר הרעשה באמצעות אמצעים כגון צופרי אוויר, תופים וכלי הקשה. מהשעה 23:00 ייאסר שימוש באמצעי הגברה כגון מגפון או מיקרופון.
המחאה התחדשההמחאה התחדשה
המחאה התחדשה
(צילום: לירן תמרי)
מוקדם יותר כ-300 מפגינים צעדו מאזור גן סאקר לכיוון בלפור, בליווי משטרתי. בתוך כך המשטרה השיבה הערב לפעילות את המחסום המשטרתי במחלף חמד. בתנועת הדגלים השחורים טענו כי המשטרה חסמה כבישים בדרך לירושלים כדי למנוע ממפגינים לעלות לבירה. מתנועת קריים מיניסטר נמסר: ״אנו קוראים למפקד המחוז דורון ידיד לחדול מההתעמרות המיותרת, להסיר את המחסום ולאפשר לאלפים להשתתף במפגן הדמוקרטי בבלפור״.
המחסום במחלף חמדהמחסום במחלף חמד
המחסום במחלף חמד
(צילום: תלתן סגל)
מהמשטרה נמסר: "אנו קוראים למפגינים לקיים את הוראות החוק והחלטת בימ״ש, להישמע להוראות השוטרים בשטח ולקיים את המחאה בגבולות החוק".
לעדכונים נוספים - חדשות ירושלים
פרסום ראשוני: 20:54 , 17.10.20