"נלחמים על הדמוקרטיה": מאות אזרחים הפגינו היום (ב') מול כנסת ישראל נגד סגירתה. במהלך ההפגנה, ביקש ח״כ שלמה קרעי מטעם סיעת הליכוד להיכנס למשכן הכנסת, אלא שפעילי שמאל שהבחינו בו חסמו את רכבו ודפקו על שמשת רכבו. לאחר מספר דקות אנשי משמר הכנסת פלסו את דרכו והוא נכנס דרך הכניסה הצדדית למשכן הכנסת.
מוקדם יותר, יצאה שיירת המחאה של התנועה לאיכות השלטון מנתניה, עברה דרך תל אביב והגיעה לכנסת ישראל. עומסי תנועה נרשמו באזור.
"דמוקרטיה לא דיקטטורה""דמוקרטיה לא דיקטטורה"
"דמוקרטיה לא דיקטטורה"
(צילום: לירן תמרי)
בדף האירוע של התנועה בפייסבוק נכתב כי "יש מחלה גרועה וסופנית יותר ממחלת הקורונה, והיא מחלת השחיתות. הקורונה תחלוף לה ותעלם, כמו שבאה. אבל השחיתות תישאר. והיא זו שעלולה להרוס את יסודות המשטר בארצנו, היא זו שעלולה להביא את החורבן".
ההפגנה מול כנסת ישראלההפגנה מול כנסת ישראל
ההפגנה מול כנסת ישראל
(צילום: לירן תמרי)
"אנחנו יוצאים בשיירת רכבים, בהתאם להוראות משרד הבריאות, ונעלה לירושלים הבירה, כדי להלחם למען הדמוקרטיה והמדינה", מסרו המארגנים.
(השיירה עולה לירושלים. צילום: עדן שי )
בשבוע שעבר יצאה שיירת רכבים לירושלים דרך כביש 1 במחאה על "הניסיונות לחיסול הדמוקרטיה הישראלית". משטרת ישראל עצרה חלק מהנהגים ורשמה להם דו"חות. במשטרה אמרו כי "החלה נסיעה של מאות כלי רכב על כביש 1 לכיוון ירושלים במסגרת מחאה לא מאושרת ובניגוד לחוק". בהמשך הם הפגינו מול סגירת הכנסת ו-5 נעצרו.
מפגינים נגד השבתת פעילות הכנסתמפגינים נגד השבתת פעילות הכנסת
מפגינים נגד השבתת פעילות הכנסת
(צילום: לירן תמרי)

פרסום ראשוני: 12:38 , 23.03.20