תושב ירושלים (41) נעצר ביום חמישי האחרון בחשד לאיומים ברצח נגד בת זוגו. חקירתו החלה לאחר שאחותה של בת הזוג דיווחה למשטרה כי הוא איים לרצוח אותה, וכי בעקבות זאת יצאה אחותה מביתה עם ילדיה, כשהיא חוששת לחזור לביתה בעקבות האיומים. לדברי האישה, גם בעבר היה בן השניים אירוע אלימות. בנוסף, לחשוד הרשעה משנת 2013 בגין תקיפת בת זוג.
ביום שישי, הובא החשוד לבית משפט השלום שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו. השופט אלעד פרסקי הורה על שחרורו למעצר בית בבית קרובת משפחתו, אך מבלי כל תנאי שמורה על הרחקתו מהמתלוננת, או על איסור יצירת קשר עמה.
(מעצר. אילוסטרציה: shuttterstock)
השופט פרסקי אף ציין שהחשד ביחס לעבירת האיומים הנוכחית נמצאת ברף הנמוך: "בחקירת המתלוננת מתוארים איומים, אולם הם מיוחסים לעבר. ביחס לאירוע הרלוונטי, מדובר שם על דיבור 'לא יפה' וקללות. מכך עולה כי החשד כנגד המשיב הוא ברמה נמוכה. אף שלמשיב עבר פלילי, כולל תקיפת בת זוג בשנת 2013, הרי שמהחשד האמור עולה מסוכנות ברמה שאינה גבוהה".
כך, מיד לאחר שחרורו של החשוד ממעצר, הוא שב לביתה של בת זוגו, שם על פי החשד איים עליה בשנית ברצח. לדברי נציג המשטרה בדיון הארכת מעצרו השני: "מספר שעות לאחר שחרורו הגיעה בת זוגתו לתחנת המשטרה והגישה תלונה נוספת על כך שהוא הגיע לביתה ואיים עליה ברצח. בתלונתה ציינה מקרי עבר בהם המשיב תקף אותה".
החשוד הודה כי הגיע לביתה של בת זוגו מיד עם שחרורו, לטענתו על מנת לקחת מהבית מספר מחפציו. הוא טען כי בעת הגעתו לבית לא נוצר כל חיכוך ביניהם, אך הודה כי לאחר שיצא מהבית, שלח לה הודעות מאיימות. בדיון הארכת מעצרו השני הורה בית המשפט להאריך את מעצרו ביום אחד. בהמשך, שוחרר ממעצר בתנאים.
עו"ד דותן דניאלי המייצג את החשוד: "אנו שמחים שבית המשפט הורה היום לשחררו לאחר שקיבל טענותינו לעניין התקלה שארעה בהליך השחרור ביום שישי".
פרסום ראשוני: 19:40 , 30.03.20