מאיר וליטל גדליהו, תושבי ירושלים, הופתעו לגלות השבוע בעת שחזרו לביתם כי כלבם, הנמצא במשפחה מזה 7 שנים, נגנב מביתם. 'מבצע חילוץ' יוצא דופן נרקם בתחנת מוריה של משטרת ירושלים, בסיומו הצליחו השוטרים לאתר במחסן בעיר את הכלב שנגנב.
(המפגש בין הכלב לבעליו. צילום: דוברות המשטרה)
בני הזוג התלוננו השבוע במשטרה על כך שכלבם נגנב, ותמונתו מפורסמת ברשתות החברתיות תחת מודעה המציעה את הכלב למכירה. חוקרי ובלשי המשטרה שהבינו כי עליהם לפעול במהרה, הצליחו באמצעות מספר פעולות חקירה סמויות, לאתר את הכלב כשהוא כלוא במחסן בעיר.
בסוף השבוע הצליחה להגיע אל הכלב המשטרה יחד עם לוחמי מג"ב, וחילצו אותו ממחסן בו היה כלוא בתנאים קשים. המשטרה עיכבה חשוד אחד לחקירה, ומיד הודיעה לבעליו החוקיים של הכלב כי כלבו אותר, ודאגה להשיב אותו לידיו.
"חשוב לנו להודות בנוסף לצוות החילוץ המשטרתי גם לקבוצת הפייסבוק 'השיבה הביתה' המסייעת לאיתור כלבים גנובים או אבודים, ולבעל הסופרמרקט מדרך חברון שעזר לנו בסבלנות ביום הגניבה והוציא סרטון ממצלמות האבטחה של הסופר" סיפרה ליטל.
מהמשטרה נמסר: "גם בתקופה קשה זו בה משטרת ישראל לוקחת חלק במאמץ הלאומי להילחם בהתפשטות נגיף הקורונה, אנו מוצאים את הזמן והמשאבים גם לטפל בנושאים רגישים מעין אלו, שכן הכלבים הנם חלק בלתי נפרד מהמשפחות ואנו אמונים גם על שלומם של בעלי החיים".