יחידת התביעות במשטרת ישראל הגישה היום (ה') כתב אישום נגד תושב ירושלים (52) בעבירת איומם לאחר שהתקשר למוקד העירוני של עיריית ירושלים ואיים להצית את מחלקת הרווחה.
1 צפייה בגלריה
כיכר ספרא
כיכר ספרא
איים להצית את עיריית ירושלים
(צילום: שלומי כהן)
על פי המתואר, בשבוע שעבר ב-4.6.21 סמוך לשעה 11:30, התקשר הנאשם למוקד 106 ואמר לנציג במוקד: "החזירו אותי מהרווחה אין לי מה להפסיק, תגיד לי מה אתם רוצים שאני אשרוף לכם... אני ברחוב חמש שנים ואף אחד לא מטפל בי. אני שורף את הרווחה. דבר ראשון זורק לה בקבוק תבערה בפנים".
הנציג ההמום, העביר את השיחה לעובדת סוציאלית, כאשר הנאשם איים עליה: "אני מאיים שאני אשרוף את העירייה. אני מאיים שאני אשרוף לכם משרדים את מבינה את זה. אין לי בעיה לשבת בכלא. אני בן אדם מסוכן.. אני צריך לשרוף אתכם זה מה שאני צריך את מבינה כשיו תביאי לי מישהו מהמשטרה ותגידו לו אני רוצה לשרוף".
"בהמשך לכך וכאשר ניסתה העובדת הסוציאלית לברר עם הנאשם את פשר התנהגותו, אמר לה הנאשם: 'לא חשוב למה תדאגו לי עכשיו, אחרי זה תשאלו למה עובדות סוציאליות ותשאלו אותם זה לא מעניין אותי. מוצאי שבת אני בא ושורף לכם את המקום. יש לכם 24 שעות לסדר את הבעיה שיצרתם'".
מספר שעות לאחר שיחת האיומים, הנאשם נעצר על ידי המשטרה והובא לחקירה בתחנת לב הבירה במהלכה אמר לחוקר: "תשחררו אותי ותראו שאני אשרוף. בלי טיפול מתאים ובלי שיש לי לכאן ללכת אני אשרוף.. בשורה התחתונה - אין לי בעיה לשבת בבית סוהר".
במשטרת ירושלים מבקשים להאריך את מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים: "מסוכנותו של המשיב נלמדת מטיב המעשים המיוחסים לו. המשיב בשני מקרים שונים מתקשר למוקד עירוני ומאיים בצורה חמורה כי יפגע באנשים וכי ישרוף מבנים והכול על רק חוסר שביעות רצונו מהטיפול בו".
לעדכונים נוספים – חדשות ירושלים