יום ירושלים הוא יום חשוב לעיר לא רק משום שחוברה לה ביום הזה יחדיו, אלא מכיוון שביום הזה הכל מביטים בה וביופייה המשגע! השנה, יותר מתמיד, יופייה הולך ומתגבר וניכר בעוד ועוד פינות מתחדשות.
1 צפייה בגלריה
משה ליאון
משה ליאון
משה ליאון
(צילום: אלכס קולומויסקי)

השנה ביום ירושלים ניתן כבר להבחין בניצני המהפכה, ואולי ראוי יותר לומר מהפכות, אשר עירנו האהובה עוברת. זה כבר לא חדש, ולטוב מתרגלים במהרה, אך לא ניתן להתעלם מכך שירושלים שלנו פשוט נקייה. ברחובות רבים בעיר פורחים העצים שנטענו, נישאים ומביאים מצילם, מעל שדרות וצירים, שהפכו למטופחים ומרהיבים מלמעלה ולמתקדמים, חדשניים ומחודשים מלמטה. לאחר טלטלה לא פשוטה, כבישים רבים כבר הפכו לנעימים ובטוחים לנסיעה - ועוד היד נטויה. גם במהפכת התחבורה הציבורית ניתן כבר לחוש, ועוד השנה תגיע הרכבת הקלה עד לביה"ח הדסה עין כרם והפסים בעיר עוד מתרבים.
מי שמביט לגבעת רם יכול כבר להבחין בפארק החדשנות החדש שנבנה בה בשטח האוניברסיטה, שיספק אלפי מקומות עבודה בתעשיית ההייטק לצד מרכז חדשנות. בתלפיות כבר הוגשו תוכניות ראשונות על ידי יזמים פרטיים, בדרך להפיכתה לעיר מתקדמת בתוך מרכז העיר שמבטיחה עתיד נפלא לצעירי ירושלים ולרבים אחרים. היזמים כבר מביטים בניצנים ומזהים שירושלים הופכת להיות הדבר הלוהט הבא בישראל. ועוד לא דיברנו על ההתחדשות העירונית, שתספק פתרונות דיור לצד צדק סביבתי וחברתי. שמירה על עמק לבן והשטחים הפתוחים, כבר אמרנו?
אכן, העיר עברה שנים לא פשוטות ורבים עזבו אותה, אך אני מאמין שלא לבלי שוב. אנו נמשיך בדרך של המהפכה שכבר החלה, נחבר את העיר ואת תושביה, נשכין שלום בתוכה בין כל חלקי האוכלוסייה, נמשיך לספק ולקדם חינוך מעולה, דיור לכל צורך ומטרה, גנים מטופחים ומרחב ציבורי שוקק ומזמין. אני מאמין באמונה שלמה שאנו נצליח לסובב את הגלגל, להשיב את הצעירים לירושלים ולהביא אליה גם רבים אחרים. נכון, זה לא יקרה ביום אחד, אבל אני מאמין במהפכה המתחוללת, שאת ניצניה רואים כבר עכשיו. כן, יש המכנים את החזון הזה חלומות באספמיה, אך אני אומר: זהו חזון ולא רק חלום.
אני משוכנע שאף על פי כן נוע תנוע! בחג ירושלים השנה כבר רואים את ניצניה!