איגוד מרכזי הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית בישראל שלח השבוע מכתב תלונה נגד מנכ"ל 'הדסה', פרופ' זאב רוטשטיין, בטענה כי הוא מעודד הטרדות מיניות בקרב עובדי בית החולים.
פרופ' רוטשטיין. פרופ' רוטשטיין.
פרופ' רוטשטיין. "מוקיע כל ניסיון שעלול לפגוע בגבר או אשה"
(צילום: אוהד צויגנברג)
הרקע למכתב הוא התוכנית 'המקור' בערוץ 13, אז צולם פרופ' רוטשטיין כשהוא מזלזל בטענות לאפשרות כי נשות צוות רפואי יוטרדו מינית בדרכן לעבודה. במכתב מובאים ציטוטים של המנכ"ל מתוך התוכנית, וכך למשל כשסמנכ"ל משאבי אנוש אומר כי "יש לך אחריות כמעסיק. מחר תבוא אחות ותגיד הנהג ליטף אותי", ענה פרופ' רוטשטיין: "נו ליטף אותה, יהיה לנו קצת 'מי טו'".
לטענת האיגוד, הזלזול והגיחוך מצד רוטשטיין מקוממים ומחזקים את הרושם כי הוא מאפשר בבית החולים תרבות ארגונית קלוקלת ובלתי מכבדת וכזו שמעודדת הטרדות מיניות. האיגוד דורש במכתב את התנצלותו.
הדסה: "המיקרופון של התוכנית היה צמוד לפרופ' רוטשטיין במשך שבעה שבועות ברצף. לקראת עריכת הכתבה ביקש המנכ"ל להסיר שבעה ביטויים שלדעתו אינם ראויים לשידור, ביניהם גם הביטוי המצוטט, שנאמר בחדר סגור ובבדיחות. לדאבוננו מפיק התוכנית סירב לבקשה הכתובה.
"מובן שפרופ' רוטשטיין, שניהל ומנהל מערכות נרחבות של כוח אדם במשך שנים ארוכות, מתייחס ברצינות רבה לנושא של מניעת הטרדות מיניות ומעולם לא נחשד כי הקל בהן ראש. מנכ"ל הדסה מוקיע כל ניסיון שעלול לפגוע במאן דהו - אם זה גבר ואם זו אישה. יודגש כי כל תלונה בהדסה סביב נושא זה נבדקת לעומקה ומטופלת בחומרה בידי הממונה על הטרדה מינית בארגון".