רופאים בהדסה. מחלקת הלב בהדסה | צילום: יואב דודקביץ'רופאים בהדסה. מחלקת הלב בהדסה | צילום: יואב דודקביץ'
רופאים בהדסה. מחלקת הלב בהדסה | צילום: יואב דודקביץ'
(רופאים בהדסה. מחלקת הלב בהדסה | צילום: יואב דודקביץ')
הרופאים בבית החולים שוב התאכזבו: למיינט ו"ידיעות ירושלים" נודע כי לתפקיד של ניהול המחלקה הקרדיולוגית מונה רופא שהובא ממרכז רפואי אחר. את המינוי קיבל פרופ' עופר אמיר, ששימש בעברו מנהל היחידה לאי ספיקת לב בבית החולים כרמל בחיפה ולאחר מכן מנהל המחלקה הקרדיולוגית ב'פוריה'.
המינוי החדש עורר הפתעה בקרב רופאים בהדסה שציפו לראות את פרופ' חיים דננברג, מנהל היחידה לצנתורי לב בהדסה – מקבל לידיו את ניהול המחלקה.
"הייתה ציפייה שפרופ' דננברג יעמוד בראש המחלקה והמחשבה הייתה שזה אכן הולך אליו", מספר גורם בהדסה וטוען כי המהלך טורפד בעקבות מחלוקות בין המנכ"ל, פרופ' זאב רוטשטיין לפרופ' דננברג. "בהתחלה היתה הבנה שפרופ' דננברג יקבל את ניהול המחלקה אבל בשנה האחרונה נתגלעו חילוקי דעות בינו לבין המנכ"ל בעניינים עקרוניים סביב אופן ניהול המחלקה. זה הביא לכך שפרופ' דננברג לא ניגש לוועדת המכרז". הגורם הוסיף כי חורה לו שפרופ' רוטשטיין מביא רופאים מבחוץ במקום למקסם את היכולות של הצוות הרפואי בתוך בית החולים. "למנכל יש תפיסות שונות משלנו בהרבה דברים, בחלקן צודק ובחלקן ודאי שלא", הוסיף הגורם.
פרופ' דננברג בתגובה: "בחרתי להסיר את מועמדותי ואני מאחל לפרופ' אמיר הצלחה ומשוכנע שנעבוד בהרמוניה מלאה לטובת חולי הלב בירושלים".
מנכ"ל הדסה כבר התגאה בעבר במה שכונה המהפך שחל בתנועת הרופאים למרכז הרפואי הירושלמי וממנו ותחת ניהולו. אלא שקליטת כוכבים מבחוץ מעוררת ביקורת בקרב עובדי הדסה עצמה.
כך, לפני כשנתיים מונה לראש המחלקה לכירורגיית כלי דם בהדסה פרופ' רון כרמלי. אף הוא עבד בעברו , בבית החולים החיפאי 'כרמל'. בעקבות המינוי עזבו בכירי הרופאים במחלקה את הדסה ועברו לעבוד ב'שערי צדק'.
מהדסה נמסר: "המכרז פורסם כמקובל לכל הרופאים כדי שיגישו מועמדות לתפקיד. ועדת התחרות המורכבת מבכירי רופאי הדסה, והכוללת את דיקאן בית הספר לרפואה, בחרה פה אחד במועמד הטוב ביותר".