חדר המיון בשערי צדק. צילום: שלומי כהןחדר המיון בשערי צדק. צילום: שלומי כהן
חדר המיון בשערי צדק. צילום: שלומי כהן
(חדר המיון בשערי צדק. צילום: שלומי כהן)
דו"ח חדש של משרד הבריאות חושף: כל חדרי המיון בבירה מדורגים במקומות האחרונים בקטגוריית הגודל שאליה הם משתייכים.
השבוע נערך כנס מדדי איכות ברפואה בבילינסון. במהלך הכנס חשף משרד הבריאות דו"ח של בתי החולים המצטיינים והנכשלים בשנת 2017. עבור הירושלמיים, מדובר בנתונים דרמטיים ועצובים. בכל אחת מקטגוריות בתי החולים - הגדולים, הבינוניים והקטנים - הגיעו דווקא הירושלמיים למקום האחרון והלא חביב.
בין הנתונים ששוקללו בציון הסופי היו זמני המתנה לרופא, החלטה על אשפוז או שחרור, המתנה למעבר למחלקה, זמינות רופאים בכירים ואיוש של אחיות במשמרת על פי תקן של משרד הבריאות.
בקטגוריית בתי החולים הגדולים (אלה המקבלים יותר מ־90 אלף פניות בשנה) זכה 'אסף הרופא' בציון המשוכלל הגבוה ביותר - 83.1. דווקא 'עין כרם' חיכה לו בקצה השני של הגרף עם הציון הנמוך ביותר, שעמד על 52.2 בלבד.
בקטגוריית הבינוניים כיכב לרעה המרכז הרפואי שערי צדק עם ציון משוכלל של 56.7 נקודות בלבד, כשמנגד בית החולים פורייה בצפון ממוקם ראשון עם ציון של 88.8.
מיון הדסה עין כרם. צילום: לירן תמרימיון הדסה עין כרם. צילום: לירן תמרי
מיון הדסה עין כרם. צילום: לירן תמרי
(מיון הדסה עין כרם. צילום: לירן תמרי)
גם על בתי החולים הקטנים לא פסחה הבושה של הירושלמיים, ובית החולים הדסה הר הצופים הצליח גם הוא להתמקם אחרון עם ציון של 60.8 בלבד.
בין המדדים שנבדקו ופורסמו היו זמני ההמתנה במיון, מהקבלה ועד הפגישה עם איש צוות רפואי. וגם כאן יש לירושלמיים לאן לשאוף: בעין כרם עמד זמן ההמתנה על 17 דקות, בהר הצופים על 12 דקות, ושערי צדק ניצח בסיבוב הזה עם זמן המתנה נמוך יחסית של תשע דקות. בבית החולים לניאדו בנתניה תמתינו רק ארבע דקות כדי לפגוש איש צוות.