בית החולים הדסה עין כרם פתח הבוקר (א') מתחם 'היבדק וסע'. עד כה נבדקו עשרות אנשי צוות מתיכון הגימנסיה שם התפשט הנגיף בשבוע שעבר.
מתחם 'היבדק וסע' בהדסה עין כרםמתחם 'היבדק וסע' בהדסה עין כרם
מתחם 'היבדק וסע' בהדסה עין כרם
(צילום: דוברות הדסה)
עוד הודיע המוסד כי החל ממחר (ב') הוא ינפיק "דרכון רפואי'' לכל מי שמתכנן לצאת מהארץ. "בתחנת 'הבדק וסע' בעין כרם יוכלו להיבדק אזרחי מדינת ישראל, לרבות מי שמתכננים לטוס לחו״ל וזקוקים לאסמכתא רשמית ואחראית של בית חולים להיותם נקיים מקורונה. הם יקבלו מאיתנו אישור כי הם נבדקו במעבדה בעלת סטנדרטים מחמירים ונעניק להם 'דרכון רפואי הדסה', איתו יוכלו לצאת מהארץ בהתאם לנהלים שיקבעו מדינת ישראל ומדינות היעד", נמסר מהדסה.
העמדה הוקמה מחוץ לבניין בית החולים עצמו על מנת למנוע כניסתו של הציבור או אנשים החשודים כחולים אל תוך המוסד ואת הדגימות ישנע הצוות הממוגן לבדיקה במעבדות בהדסה.
מנהל תיכון הגימנסיה, דני ליבוביץ׳ במתחם הדסהמנהל תיכון הגימנסיה, דני ליבוביץ׳ במתחם הדסה
מנהל תיכון הגימנסיה, דני ליבוביץ׳ נבדק במתחם הדסה
(צילום: דוברות הדסה)
מנכ״ל הדסה, פרופ׳ זאב רוטשטיין תיאם את ההיערכות עם העירייה. "הרעיון בבסיס הסיקור הוא לגלות את התחלות שרשרת ההדבקה ולקטוע אותן ע״י בידוד הבודדים החיוביים לקורונה עוד בטרם הן מתפשטות למוקד גדול. שיתוף הפעולה הזה צריך לשמש כפיילוט לבחון את ההיתכנות לתוכנית ארצית כפי שהכינה הדסה להתמודדות עם המשך חיים מלאים בנוכחות הווירוס שעדיין איתנו", מסר.