חג החירות של מתן: החולה הראשון בנגיף הקורונה שטופל בהדסה עין כרם, מתן אלון שוחרר לפני כשבוע ממלון הקורונה דן פנורמה בתל אביב וחגג אמש את ליל הסדר עם משפחתו.
מתן אלון ומשפחתומתן אלון ומשפחתו
מתן אלון ומשפחתו
(צילום: באדיבות דוברות הדסה)
מתן אלון, בן 41 ממושב תומר, נשוי ואב לשלושה, היה החולה הראשון בקורונה שהובא להדסה עין כרם, ובעצם הראשון לחנוך את מתחם המחלות המתפרצות בבית החולים. את החג הוא חגג אמש עם בני משפחתו, לאחר שהיה מורחק מהם במשך למעלה מחודש.
"החוויה של 'הראשון בהדסה' לא החזיקה מעמד זמן רב וכבר אחרי שעתיים הצטרפו אליי חולים נוספים, אנשים מקסימים", הוא סיפר בחיוך. "לאט לאט גדלה המחלקה ואני שבסך הכל חזרתי מסקי באוסטריה, לא כל כך קלטתי מה קורה פה.
"מיד כשחזרתי לארץ הכנסתי את עצמי לבידוד מרוחק ממשפחתי, וכשהתחילו תסמינים של חום וחולשה נבדקתי ויצאתי חיובי לקורונה. משם הדרך להדסה הייתה קצרה, ולשמחתי - בתוך כל המצב הלא פשוט, פינו אותי למקום הכי טוב שיכולתי לבקש. פגשתי צוות מדהים של רופאים, אחיות ועובדת סוציאלית שטיפלו בי לאורך כל התקופה במסירות ובאמת באכפתיות אמיתית. זכיתי לשיחות עם הצוות לא רק דרך מצלמות מרחוק אלא גם דרך קיר זכוכית שקוף. מדיי יום היו מתעדכנים במצב שלנו ומעודדים אותנו שאנחנו בסדר ונהיה בסדר, ולמדתי לזהות את כולם למרות המסיכות".
כשהרגיש כבר טוב יותר נשלח מתן למלון דן פנורמה בתל אביב, שם שהה עוד שבועיים.
כאב לשלושה בני 13, 9 ו-4.5, ההתמודדות עם הריחוק הממושך היה קשה. "גם להם היה מורכב וקשה והם דאגו למצבי הבריאותי. כשמדובר בילדים, קשה לשכנע ולהסביר שאבא ממש בסדר. מזל שאפשר להוכיח להם בוידאו".
״כשכבר אמרו שאשתחרר בוודאות לא הסכמתי שאשתי אורית תספר לילדים שאני מגיע הביתה. פחדתי שיחליטו במלון שאני לא יוצא ברגע האחרון ולא רציתי לאכזב. אז עשינו הפתעה, היא אספה אותי לבד ושנינו הגענו לבית של אמי, שם שהו הילדים. השמחה הייתה מטורפת, הם התרגשו כל כך. בכל זאת, לא ראו אותי חודש וההפתעה עבורם הייתה שווה הכל".
ביום למחרת הוא בילה עם משפחתו וחזר לעבוד בעסק שלו - בית אריזה רימון לתמרים, במושב תומר.
״"ו הייתה תקופה מאתגרת", הוא סיכם, "אבל בסך הכל עברה בשלום. אני כל כך מודה לאנשים שטיפלו בי והשתדלו שתעבור עליי תקופה טובה באשפוז. חג הפסח הזה משמעותי מאוד במובן של חירות וחופש, דבר שאנחנו לא זוכרים להעריך עד שהוא נלקח מאיתנו".