"חושבים על כל מיני גימיקים"

אייל אשוש, הבעלים של 'השכנה'
פסח שעבר: "בשנה שעברה הפסח היה ממש מצומצם כי גם מאוד פחדנו על ההורים, אז אף אחד מאיתנו לא הגיע אליהם ועשינו כל אחד בביתו. זה לא היה ממש סימפטי, כי גם לא השתמשנו בזום, כי אנחנו דתיים".
12 צפייה בגלריה
אייל אשוש
אייל אשוש
אייל אשוש
(צילום: פרטי)
מסגר לחירות: "בשנייה ששמענו שהולכים לפתוח את עולם ההסעדה והתיירות, אני והשותף שלי כפיר חרוש התחלנו להרים טלפונים לחברים ולעובדים שלנו. לחברים - כדי להזמין אותם לבוא ולחשוב על כל מיני גימיקים כיפיים, ולעובדים - כדי שיבינו שזהו, נגמר החל"ת. הגענו לבר, וכל אחד מאיתנו, אפילו המנהלת שלנו, הביא חברים. צבענו וסידרנו את המקום שהיה סגור חצי שנה".
איפה חוגגים השנה: "יא, השנה הולך להיות מאוד המוני ומתקהל. כולנו מוזמנים לאחותי דנה וליוסי ברדא. אני בטוח שיהיה מושלם גם מבחינת האוכל, החוויה, אבל בעיקר - המשפחתיות".

"רצנו להיות עם הנכדים"

מומי דהן, מנכ"ל משותף ב'אלדן'
פסח שעבר: "את הסדר בשנה שעברה 'חגגנו' כמו כולם, אשתי ואני, בזום מול כל המשפחה. לא היה פשוט למרות שמבחינה טכנולוגית זה עבד ממש ממש טוב. הקירבה היתה חסרה מאוד".
12 צפייה בגלריה
מומי דהן
מומי דהן
מומי דהן
(צילום: פרטי)
מסגר לחירות: "הגעגועים הם אלה שהכריעו, וכשהסגרים בוטלו רצנו להיות עם הנכדים ועם אמא שלי, שגרה באשקלון. זה הדבר שהיה הכי חשוב לנו לעשות".
איפה חוגגים השנה: "רצינו להתקהל ולעשות משהו גדול, אבל בסוף החלטנו להישאר קצת מצומצמים ולעשות השנה את הסדר במסגרת המשפחה הגרעינית, עם הילדים והנכדים".

"הצגות פתוחות עם צוותים רפואיים"

מושיק ביבי, יו"ר תיאטרון החאן
פסח שעבר: "את הסדר הקודם חגגתי עם אשתי ושני ילדיי בזום, עם המשפחות המורחבות של יעל ושלי. זה היה ליל סדר קצר מהרגיל, אבל מרגש ומיוחד".
12 צפייה בגלריה
מושיקו ביבי
מושיקו ביבי
מושיקו ביבי
(צילום: פרטי)
מסגר לחירות: "מייד עם היציאה מהסגרים חזרתי לעבודה בתיאטרון וקיימנו הצגות פתוחות באמפי בגן הפעמון בשיתוף עיריית ירושלים והרל"י. זה היה מדהים, ממש כמו אוויר לנשימה. הזמנו להצגות הללו כאורחי כבוד את הצוותים הרפואיים והרבה אנשים נרתמו לסבסד את הכרטיסים. זה היה סיפוק עצום להעניק תקווה והזדמנות מצוינת לומר להם תודה ענקית על כל המאמץ הרב לאורך כל השנה האחרונה".
איפה חוגגים השנה: "בבית של אבי כמיטב המסורת. הסדר המצומצם בשנה שעברה גרם לנו להתגעגע מאוד לסדר המשפחתי הרגיל, בסגנון בבלי, ואנחנו ממש מחכים לו בכליון עיניים".

"להיפגש במשחק של בית"ר"

מיקו ג'מאל, שחקן וחקיין
פסח שעבר: "בעקבות הסגר והרצון לשמור על כולם בריאים נשארנו רק אני, אשתי נטלי והבנות. אשתי האלופה הכינה את הכל ועשינו חג אומנם מצומצם, אבל שמח. היתה תחושה שנעה בין שמחה להיות יחד לבין געגועים".
12 צפייה בגלריה
מיקו ג'מאל
מיקו ג'מאל
מיקו ג'מאל
(צילום: פרטי)
מסגר לחירות: "הדבר הראשון היה ללכת למשחק של בית"ר ירושלים. היתה לי כל כך חסרה ההגעה הזו לטדי, במקום לשבת מול הטלוויזיה. לפגוש את החברים, השחקנים, ובכלל לקבל טיפה של אווירה, עם אנשים ששנים אנחנו רגילים להיפגש איתם כל שבוע ביציע".
איפה חוגגים השנה: "השנה אנחנו חוגגים עם כל המשפחה. כולם גרים קרוב אלינו, והיות שאנחנו דתיים אז אין בעיה להתקבץ לערב החג והחג ואז ללכת הביתה. חשוב היה לנו שכולנו במשפחה המורחבת נהיה ביחד, במיוחד אחרי שכולם מחוסנים ואפשר לשמור אחד על השני".

"הילדים התגעגעו להורים שלי"

בתיה שיף, דוגמנית ואושיית רשת
פסח שעבר: "פעם ראשונה חגגנו בבית שלנו, וזה היה הפסח הכי טוב שהיה לנו אי פעם. אכלנו בחצר היפה שלנו, וברוך השם הצלחתי לבשל דברים ממש טובים".
12 צפייה בגלריה
בתיה שיף ומשפחתה
בתיה שיף ומשפחתה
בתיה שיף ומשפחתה
(צילום: פרטי)
מסגר לחירות: "הלכתי לבקר את ההורים שלי בעיקר. כל השנה הזו היתה נוראית עבור משפחות שרגילות להיות אחד עם השני. הילדים שלי מאוד התגעגעו להורים שלי וזה היה פשוט מתבקש. אז עכשיו בכל פעם שיש הזדמנות הולכים לבקר את ההורים".
איפה חוגגים השנה: "בעקבות ההצלחה של פסח בשנה שעברה בעלי אמר שמעתה והלאה אנחנו חוגגים רק בבית. מי שרוצה להיות איתנו אנחנו ממש ממש נהיה שמחים לארח. אין ספק שהצלחתי לעשות את החג ולהסתדר, ואני אהיה מסוגלת לעשות את זה גם השנה, הרבה בעקבות העזרה מבעלי, שעוזר המון בניקיון ובקניות. הוא לוקח חלק גדול מאוד בהכנות לפסח ורק בעזרתו מתאפשר לי לארגן חג כמו שצריך".

"רצתי לשיעור יוגה אווירית"

מיכל אזולאי, מעצבת שמלות כלה ו'רצה למיליון' במיל'
פסח שעבר: "בשנה שעברה חגגנו ממש לבד בבית וזה היה מאוד עצוב, כי אנחנו רגילים לחגוג עם כל המשפחה המורחבת ביחד. ההרגשה הכי קשה שהיתה לי זה שאמא שלי לא היתה איתי בשולחן הסדר. זה לא משהו שחשבתי שאי פעם יקרה לי. היה מאוד קשה".
12 צפייה בגלריה
מיכל אזולאי
מיכל אזולאי
מיכל אזולאי
(צילום: פרטי)
מסגר לחירות: "יצאתי קצת מגדרי. צרחתי 'יששששש חופש!' ורצתי לשיעור יוגה אווירית, שהוא השיעור האהוב עלי. אין כמו לרחף. אחרי השיעור הלכתי לבית קפה, ומייד לאחר מכן לסטודיו שלי - לקבל את הכלות שדחו את החתונה כמה פעמים והתחתנו בשלושת השבועות האלה".
איפה חוגגים השנה: "השנה חוגגים בבית עם כל המשפחה המורחבת, והכי חשוב שילדיי, אימי ובן זוגי איתי. כמובן אי אפשר לשכוח את המימונה המסורתית שאני עושה כל שנה אצלי בבית, שבה אני מארחת מאות אנשים. מה שלא יכולתי לעשות בשנה שעברה אעשה השנה בעזרת השם - ונחזור באמת לחיים".

"עליתי לשוק מחנה יהודה"

רתם רבי, מלכת היופי והשורדת במיל'
פסח שעבר: "היה נורא מוזר לא להתכנס עם המשפחה, וזה גם היה קצת עצוב. היינו אני ועומרי בבית בפרדס כץ. מזל שהמציאו את הזום, כי צירפנו אלינו את כל המשפחה. לפחות התחושה היתה שאנחנו אחד עם השני, אם לא ביחד ממש".
12 צפייה בגלריה
רתם רבי
רתם רבי
רתם רבי
(צילום: פרטי)
מסגר לחירות: "היו כבר כמה סגרים. אני לא ממש הצלחתי לעקוב מתי זה מתחיל, מסתיים ומה ההנחיות וההגבלות, ואני לא זוכרת מה עשיתי בכל פעם. אני רק יכולה להגיד שזה עיצבן אותי נורא. עכשיו שנפתח הכל עליתי לירושלים לשוק מחנה יהודה, עשיתי קניות בכיף, וביקרתי את כל החברים במסעדות".
חוגגים השנה: "בזמן הסגר ובכלל בקורונה התחלתי לבשל בצורה מטורפת מלא מלא דברים חדשים. אני כל כך שמחה שאנחנו חוגגים פסח עם המשפחה המורחבת, ואני מחכה שיגיעו הסירים הכשרים שהזמנתי, כדי להתחיל לבשל בכמויות יחד עם אמא שלי, מירב".

"ילדים ב-Zuni וחברים ב'סימה'"

הלל פרקש, יועץ ראש העירייה לענייני צעירים
פסח שעבר: "היה חשש גדול וגם כמובן הנחיות ברורות, אז נשארנו אני, בת הזוג שלי עידית והילדים שלנו יחד. היה קצת מוזר, אבל עברנו את זה בשלום. ביטלנו חופשה שהיתה מתוכננת וזה די היה מבאס".
12 צפייה בגלריה
הלל פרקש
הלל פרקש
הלל פרקש
(צילום: יואב דודקביץ')
מסגר לחירות: "היה נורא קשה שלא היו מקומות בילוי ומסעדות, אז איך שנפתח הכל לקחתי את הילדים ל־Zuni וחנכנו את המקום מחדש. אחרי זה עוד מצאתי קצת מקום בבטן והלכנו כמה חברים למסעדת ‘סימה’. היה פשוט כיף לחוות מחדש את כל הדבר הזה שנקרא בילויים”.
איפה חוגגים השנה: "השנה החלטנו שאנחנו זורמים, פשוט יושבים לארוחת חג עם המשפחה וכמובן גם ביום של החג. אחרי זה ישר נוסעים לאילת לקצת חופש. בתקופה של הקורונה עבדנו כרגיל וצריך קצת זמן לנשמה, במיוחד לפני הפתיחה של ה־Post, שאמורה לקרות ישר אחרי פסח”.

"דבר ראשון - מספרה"

"פזית צדקיהו, מבעלי 'צדקיהו'"
פסח ששעבר: "לצערי בשנה שעברה לא יכולנו להיפגש עם ההורים כי ממש פחדנו עליהם. היות שאחי גר לידנו, וגם ככה היינו כל הזמן יחד עם הילדים, התארחנו אצלו ואצל גיסתי כקפסולה אחת. הרגשנו ממש מוזר בלי ההורים".
12 צפייה בגלריה
פזית צדקיהו
פזית צדקיהו
פזית צדקיהו
(צילום: פרטי)
מסגר לחירות: "יישמע מוזר, אבל הדבר הראשון שעשיתי זה ללכת למספרה כדי להתרענן קצת - הרגיש טוב וכיף. כמובן אחרי זה גם יצאנו לג'אקו סטריט, וזה היה בעיקר בשביל הנפש".
איפה חוגגים השנה: "אחרי שהמשפחה היתה חסרה לנו מאוד בפסח שעבר, השנה את ערב החג נעשה אצל ההורים של בעלי אורי, ואת החג עצמו נעשה אצל ההורים שלי, ככה שנזכה לחגוג עם כולם. יש התרגשות מאוד גדולה גם אצלנו ובמיוחד אצל הילדים".

"נסענו לצפון לנשום"

אבי לוי, שף, הבעלים של 'המוציא'
פסח שעבר: "בשנה שעברה חגגנו משפחה גרעינית בלבד בבית שלנו, וזה היה ממש מבאס. אנחנו רגילים לחגוג אחד עם השני ולהיות ממש כל המשפחה. זה היה חסר במיוחד".
12 צפייה בגלריה
אבי לוי ומשפחתו
אבי לוי ומשפחתו
אבי לוי ומשפחתו
(צילום: יואב דודקביץ')
מסגר לחירות: "אחרי תקופה ממושכת של סגרים ובידודים היינו אני ואילנית צריכים קצת זמן לעצמנו. אז נסענו שנינו לצפון, לנשום את הארץ שלנו, את ההרים, הפריחה ולראות את הארץ האהובה שלנו".
איפה חוגגים השנה: "הולכים לחגוג בבית של ההורים שלי, עם כל האחים והאחיינים, וממש ממש לעשות התקהלות כמו שצריך. התגעגענו אחד לשני".

"עם סתווית בהצגה של החאן"

משה ליאון, ראש עיריית ירושלים
פסח שעבר: "חגגתי יחד עם אשתי סתווית. היינו לבד בביתנו, בלי הילדים והמשפחה. זה היה ערב חג מלא ברגשות מעורבים. מאז ומתמיד אנו רגילים לציין את חגי ישראל יחד עם המשפחה המורחבת, עם אבא שלי, הילדים והנכדים, והאווירה שווה את הכל".
12 צפייה בגלריה
משה ליאון ומשפחתו
משה ליאון ומשפחתו
משה ליאון ומשפחתו
(צילום: פרטי)
מסגר לחירות: "הדבר הראשון שעשיתי עם סיום הסגר היה ללכת לתיאטרון החאן. מייד עם פתיחת האירועים יצאנו רעייתי ואני להצגה הראשונה שהתקיימה עם פתיחת התיאטראות. היתה אווירה קסומה ושמחנו סוף סוף לחזור לצרוך תרבות בעיר, במיוחד לאחר השנה המורכבת שעברה על כולנו".
איפה חוגגים השנה: "עם כולם יחד, אבא שלי, הילדים, הנכדים, לאחר שכמובן כולם התחסנו. אין שמח ממני שדבר כזה יכול להתקיים השנה".

"לטייל עם הילד"

אווה לימסוב, דוגמנית ושפית
פסח שעבר: "הסגר ובכלל כל הפחד מהמחלה גרמו לנו להחליט להישאר בתוך הקפסולה האישית שלנו. חגגנו יחד עם עוד משפחה שגרה איתנו באותו בניין, כדי שתהיה באמת הרגשה של חג. כל אחד בישל משהו והקראנו את ההגדה. היתה תחושה של משהו אחר".
12 צפייה בגלריה
אווה לימסוב
אווה לימסוב
אווה לימסוב
(צילום: פרטי)
מסגר לחירות: "הסגר הזה היה לי מאוד קשה כי הבן שלי מיכאל נולד ממש לתוך הקורונה ולא ממש זכיתי לצאת איתו. בשנייה שהסגר נפתח הרגשתי צורך לטייל איתו בכל מקום, אם זה ליד הבית, בפארקים, בבתי קפה ליד הבית. זה עשה לו מאוד טוב".
איפה חוגגים השנה: "אנחנו מתפרעים, כמו שאומרים. הלכנו על חג מאוד גדול, עם המשפחה המורחבת בצפון הארץ. זה משהו שדיברנו עליו כל השנה - שאם הקורונה תיגמר ונוכל להתקהל זה בדיוק מה שנעשה, ואני שמחה שזה יצא לפועל".