תיעוד שוטר מעיף מפגין. צילום: לירן תמריתיעוד שוטר מעיף מפגין. צילום: לירן תמרי
תיעוד שוטר מעיף מפגין. צילום: לירן תמרי
(תיעוד שוטר מעיף מפגין. צילום: לירן תמרי)
יממה לאחר הפגנת פלג פנימי בתוך "הפלג הירושלמי" ברחוב ירמיהו – אוהלי יוסף שהתקיימה על רקע מעצרו של עריק, נחשף תיעוד בו נראים שני שוטר יס"מ מטיחים אל הקרקע מפגין בהפגנת החרדים.
על פי התיעוד, המפגין עמד על הכביש ברחוב בר אילן לכיוון רחוב ירמיהו, מקטע שהיה סגור לתנועת כלי רכב על ידי ניידת משטרה שהוצבה במקום עם תחילת ההפגנה הבלתי חוקית.
בשלב מסוים, הגיח לעברו של המפגין שוטר יס"מ והעיף אותו למדרכה הסמוכה. במהלך ההפגנה הבלתי חוקית, עיכבה המשטרה כ-6 מפגינים לאחר שחסמו את ציר התנועה לסירוגין למשך שעתיים.
כזכור, בהפגנה חרדים שהתקיימה בחודש ספטמבר 2017 ברחוב שרי ישראל, נפתחה חקירה על ידי המחלקה לחקירת שוטרים לאחר שברשתות החברתיות הופצץ סרטון של שוטר מג"ב מטיח בעוצמה אל הקרקע מפגין חרדי.
ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: ״צר לנו על סיקור מגמתי, מוטה וחד צדדי של טיפול המשטרה בהתפרעויות אלימות והפרות סדר בירושלים. מדובר במפר סדר שחסם את הכביש בכוונה תחילה יחד עם מפרי סדר אחרים, תוך סיכון משתמשי הדרך ובמטרה למנוע מעבר ותנועת רכבים ובניסיון את שגרת החיים באזור. במהלך ההפגנה שבוצעה בניגוד לחוק, השוטרים נאלצו להדוף את המתפרעים לאחור, למנוע סכנה לחיי אדם וחסימות תנועה ולשמור על הציר פתוח לתנועת כלי רכב. משטרת ישראל תמשיך לאפשר את חופש הביטוי והמחאה בגבולות החוק, אולם לא תאפשר הפרת הסדר הציבורי, התפרעות אלימה ומסוכנת ופגיעה בוטה בשגרת החיים של תושבי הבירה בניגוד לחוק״.