גם אם ננהל את העסק שלנו בצורה מושלמת, אסור לנו לשכוח שאנחנו לא חיים בבועה, ואנחנו יוצרים קשרים שוטפים עם עסקים ואנשים פרטיים אחרים - בעיקר הספקים והלקוחות שלנו. אלו, בתורם, יכולים לגרום נזק לעסק שלנו בלי שנשים לב - כאשר הם לא מספקים סחורה בזמן, התשלומים שלהם מתעכבים, הצ'קים שלהם נדחים וכדומה - וכך לגרום לנו לאבד משאבים, זמן ואפילו לקרוס לגמרי.
אילוסטרציה. צילום: pixabay אילוסטרציה. צילום: pixabay
אילוסטרציה. צילום: pixabay
(אילוסטרציה. צילום: pixabay )
לכן, צריך להסתכל גם מחוץ להתנהלות שלנו ולפקוח עין על הלקוחות והספקים שלנו, וכן ההשקעות והנכסים שלנו, לשאוב מידע חשוב ולהצטייד במערכות הנכונות על מנת להימנע מסכנות, לזהות הזדמנויות ולשמור על העסק שלנו בטוח ומוגן.
איגדנו עבורכם כמה דוגמאות מצוינות למידע קריטי להגנה על העסק:
מודיעין עסקי
מודיעין עסקי הוא קריטי להגנה על העסק שלכם מפני שינויים המתרחשים אצל הלקוחות או הספקים שלכם, ויכולים להשפיע עליכם ישירות. שינויים כאלו הם למשל צ'קים שחוזרים, פיגורים, חשבונות מוגבלים, תביעות, שינויים ביכולות הפירעון ועוד. חשוב להסתייע בשירותי מודיעין עסקי כדי להיות מעודכנים באופן שוטף בכל השינויים האלו, כך שלעולם לא תהיו מופתעים. שירות מודיעין עסקי מסייע להימנע מסיכונים ולזהות הזדמנויות בדיוק בזמן.
התנהלות אשראי של לקוחות
מידע לגבי התנהלות האשראי של הלקוחות שלכם הוא קריטי, כדי להימנע מסיכונים ונתינת אשראי ללקוחות "מפוקפקים". שירות המנטר ומנתח את התנהלות האשראי של הלקוחות שלכם יאפשר לכם לנהל נכונה את סיכוני האשראי, למזג נתוני פירעון של לקוחות ולמפות את הסיכונים וההזדמנויות. אם יש לכם לקוחות מעבר לים, כדאי להשתמש בשירות המאפשר אינטגרציה בין כמה מדינות במקב.
נסח טאבו
נסח טאבו הוא "תעודת הזהות" של נכס מסוים, כפי שנמצא ברשות המקרקעין. הפרטים הכתובים בנסח טאבו הם למשל בעל הנכס ופרטי הנכס, וכן אזהרות הנוגעות לנכס מטעם בנקים למשכנתאות, שיעבודים, עיקולים וכדומה. אם אתם מעוניינים להשקיע בנכס מסוים, חשוב לבקש דוח נכס טאבו היישר ממאגר רישום המקרקעין במשרד המשפטים. בין היתר תוכלו למצוא מידע כמו פעולות היסטוריות הקשורות לנכס וכן נסח לבית משותף הכולל מידע על כלל הדירות בבניין. הימנעו מרכישה או השקעה בנכס מבלי שאתם מודעים לכל התנאים והאזהרות הקשורים אליו, כדי לבצע החלטה פיננסית נכונה ולהגן על העסק שלכם.
ניהול שרשרת האספקה
חוליה חלשה בשרשרת האספקה יכולה להשפיע באופן עמוק על שרשרת האספקה כולה ועל תדמית העסק. מכאן שניתוח נכון על שרשרת האספקה יכול לחולל פלאים בעסק. מערכת המנתחת את שרשרת האספקה תספק לכם מידע חשוב אודות כשלים בשרשרת של הספקים, ניטור וניתוח בזמן אמת של היכולות הפיננסיות של הספקים והיערכות חכמה קדימה כך שתייעלו את שרשרת האספקה בצורה הטובה ביותר. המידע הזה חשוב כפליים בעיקר כאשר פועלים גם בזירה הגלובלית, ומתנהלים מול קשרי סחר ורכש בינלאומיים.