מרחובות סן פרנסיסקו ועד לנוף העירוני התוסס של ליסבון, בין אם אתם חושבים לבקר באחת מהערים המדהימות הללו או בשתיהן, המדריך הזה יעזור לכם לקבל החלטה מושכלת איזו מהן מתאימה לכם ובאיזו עיר הגבעות תלולות יותר. סן פרנסיסקו ידועה בגבעות האיקוניות שלה ובארכיטקטורה הוויקטוריאנית. מצד שני, ליסבון ידועה ברחובות המרוצפים באבן, בניינים צבעוניים ונופים ציוריים של נהר הטאגוס. לשתי הערים יש הרבה מה להציע מבחינת תרבות ובילוי אבל הן שונות מאוד מבחינת האקלים, יוקר המחיה ואפשרויות התחבורה.

1 צפייה בגלריה
מורן נחום - הדמיון והשוני בין ליסבון וסן פרנסיסקו
מורן נחום - הדמיון והשוני בין ליסבון וסן פרנסיסקו
מורן נחום - הדמיון והשוני בין ליסבון וסן פרנסיסקו
(צילום יחצ )
טיפ קטן של מורן נחום: גם בליסבון יש אקווריום הנקרא אושנריום וגם בסן פרנסיסקו יש אקווריום שנקרא אקווריום המפרץ. ל2 הערים יש גשר זהב (שאותה חברה בנתה!). גשר הזהב של סן פרנסיסקו היווה השראה לבניית הגשר בליסבון.
הדמיון בין טיול ברחובות התלולים של ליסבון לרחובות של סן פרנסיסקו
מורן נחום מציינת שביקור ברחובות ליסבון וסן פרנסיסקו הוא כמו מסע בזמן. בעוד שרחובות ליסבון תלולים ומפותלים, רחובות סן פרנסיסקו שטוחים וישרים. למרות השוני ביניהן, לשתי הערים יש משהו במשותף - קסם ייחודי שניתן לחוות בהליכה ברחובותיהן. הדמיון בין ליסבון לסן פרנסיסקו לא נגמר שם. אמנם לא מדובר ביעד אקזוטי, אך מורן נחום מציינת שלשתי הערים היסטוריה מעניינת, ארכיטקטורה יפה ותרבות תוססת שהופכים אותן ליעדים ייחודיים למטיילים מכל העולם. בין אם אתם מחפשים חופשה רומנטית או הרפתקה מרגשת, שתי הערים הללו מציעות משהו לכל אחד. ליסבון וסן פרנסיסקו הן שתי ערים עם הרבה קווי דמיון, אבל גם עם כמה הבדלים. אחד מנקודות הדמיון הבולטות ביותר בין שתי הערים הוא הרחובות התלולים שלהן. הליכה ברחובות הצרים והמפותלים של ליסבון או סן פרנסיסקו היא חוויה מרגשת ומאתגרת כאחד. לשתי הערים יש אופי וקסם ייחודי משלהן, אבל קשה להתעלם עד כמה הן דומות מבחינת הרחובות שלהן. מורן נחום ממליצה לטוס לארצות הברית וגם לפורטוגל. "ל-2 הערים הללו יש משהו קסום, הם מאוד דומות אך גם מאוד שונות". האם תהיתם פעם איך זה יהיה ללכת ברחובות התלולים של ליסבון וברחובות סן פרנסיסקו? למרות שיש הבדלים רבים בין שתי הערים הללו, יש להן כמה קווי דמיון. ע"פ דבריה של מורן נחום לשתי הערים קסם ייחודי הנובע מהרחובות המפותלים והתרבות התוססת שלהן. הרחובות התלולים של ליסבון ידועים ביופיים ובמשמעותם ההיסטורית. כך ניתן לומר על הגבעות של סן פרנסיסקו, שמציעות נופים עוצרי נשימה ואווירה מרגשת. למרות המרחק הגיאוגרפי ביניהן, שתי הערים מציעות חוויה ייחודית שלא ניתן למצוא בשום מקום אחר. העיר ליסבון, פורטוגל ידועה בארכיטקטורה ההיסטורית ובגנים השופעים שלה, לעומתה רחובות הגבעות של סן פרנסיסקו מציעים נוף מרגש ואווירה ייחודית. הרחובות התלולים של שתי הערים מספקים פרספקטיבה ייחודית על העיר. מלמעלה, אתה יכול לראות כל מיני מראות מעניינים, כמו גם לקבל מבט טוב יותר על הארכיטקטורה שמייחדת כל עיר. בין אם אתם מבקרים בליסבון או בסן פרנסיסקו, טיול ברחובות התלולים שלהם יעניק לכם חוויה בלתי נשכחת.

ליסבון
מורן נחום מכירה טוב את אירופה , ובעיקר את ליסבון שהיא עיר יפהפייה עם רחובות מרוצפי אבן, מונומנטים היסטוריים ונופים עוצרי נשימה. זהו המקום המושלם לחקור וליהנות מחוויה תרבותית ייחודית. סיור רגלי בליסבון הוא אחת הדרכים הטובות ביותר לחקור את העיר הזו. אתה יכול לגלות פנינים נסתרות ולקבל מבט מקרוב על הארכיטקטורה, התרבות וההיסטוריה של העיר המדהימה הזו. יש גם שפע של טיולים המאפשרים לכם לצפות בנופים מדהימים מגובה רב מעל העיר. עם זאת, מורן נחום ממשיכה ומוסיפה כי יש כמה חסרונות לחקור את ליסבון ברגל. יש כמה עליות ומורדות ברחובות ליסבון שיש לקחת בחשבון לפני שמתכננים את הטיול..הולכים הרבה והרחובות הם למעשה על גבעות כך שכל הזמן אתם עולים או יורדים..וזה מצריך יכולת פיזית ללכת כך כל היום. מנופים עוצרי נשימה ועד גבעות תלולות, לעיר הזו יש סט ייחודי משלה של אתגרים. סיור רגלי הוא הדרך המושלמת לחקור את ליסבון במלוא יופיה תוך למידה נוספת על העבר וההווה שלה. בסך הכל, סיור רגלי בליסבון הוא חוויה מדהימה שתשאיר זיכרונות מדהימים - רק תוודאו שאתם מוכן לכל האתגרים שבדרך..מקסימום אם קשה והתעייפתם, תשבו במסעדה.
סן פרנסיסקו
סן פרנסיסקו היא עיר של גבעות ועמקים. ידועה ברחובותיה התלולים והמפותלים, שיכולים להיות גם ברכה וגם קללה. מצד אחד, הגבעות הללו מספקות כמה מהזדמנויות ההליכה הטובות, היפות והמצוירות ביותר בעולם. מצד שני, הם יכולים להיות די מתישים לחצות אותם ברגל או באופניים במהלך הטיול..במיוחד אם אתם לא צעירים. לפי מורן נחום, בעיר יש כמה מהרחובות התלולים בעולם, כאשר לחלקם יש שיפוע של עד 31%. מרחוב לומברד לרחוב פילברט, אלו הם כמה מהטיולים הקשים ביותר בסן פרנסיסקו שיתנו לכם תחושת הישג כשתגיעו לפסגה ותראו את הנוף המדהים מלמעלה.
מוגש מטעם: מורן נחום