ליאון אחרי פרסום התוצאות. צילום: אלכס קולומויסקיליאון אחרי פרסום התוצאות. צילום: אלכס קולומויסקי
ליאון אחרי פרסום התוצאות. צילום: אלכס קולומויסקי
לפני בידיוק שבעה חודשים הכריז משה ליאון על התמודדותו לראשות העירייה. השבוע הוא ניצח את עופר ברקוביץ לאחר שגבר עליו ב- 3,765 קולות. כך נראה הקמפיין של משה ליאון.
רגע השיא: ליל הבחירות, הסיבוב השני, קצת אחרי אחת בלילה. אחרי שיריבו עופר ברקוביץ' הוביל בביטחה, המצב התהפך ומשה ליאון פותח פער, בדרך לניצחון גדול. רגעים של נחת עבורו לאחר חודשים של עליות ומורדות, בעיקר מורדות.
רגע השפל: חצי שנה אחרי שנכנס למרוץ, כשהוא בטוח שכל המפלגות החרדיות לצידו, מתפרסם הסקר המרכזי הראשון למערכת הבחירות בחברת החדשות, שם ליאון זוכה ל־11 אחוז בלבד.
הטוויסט בעלילה: מוצאי יום כיפור, שעתיים לאחר צאת הצום, מתחילים לזרום עדכונים מבתי המנהיגים החרדים על חתימת קריאת תמיכה מצד ראשי דגל התורה וש"ס בליאון. שתי המפלגות היו שוות כבר אז לפי הערכות הפסימיות ביותר 60 אלף קולות, מה שהתברר במוצאי יום הבחירות כקופה של לא פחות מ־78 אלף קולות. מהלך פוליטי דרמטי ששינה את פני המשחק, והפך את ליאון בין לילה ממועמד שנמצא אחרון בסקרים לכזה שמוביל על כולם, עם בנק הקולות היציב והחזק ביותר.
הסיסמה שתפסה: ליאון יצא לדרך במערכת הבחירות הזו עם שלטי החוצות – "האהבה לירושלים תנצח". הסיסמא שבהתחלה נראתה כחלשה, תפסה את תשומת הלב באופן משמעותי כשהפכה לשגורה בפיהם של תושבי העיר, מה גם שברחבי הארץ החלו מועמדים בערים שונות לחקות את הקמפיין ולהשתמש במוטיבים דומים.
השמחה בפביליון. צילום: רפי פרלשטייןהשמחה בפביליון. צילום: רפי פרלשטיין
השמחה בפביליון. צילום: רפי פרלשטיין
הסרטון הוויראלי: בעיצומו של הקמפיין פרסם מטה ליאון סרטון חביב בו נראים שני שחקנים עומדים ברכבת הקלה שהיא חולפת ברחוב יפו רגע לפני תחנת כיכר העירייה, תחת הכותרת "כמה תחנות עברנו?", כשלפתע חובר אליהם הנוסע ליאון ומסביר להם כי עבר הרבה "תחנות" בחייו, כשהוא מונה בפניהם את שלל תפקידיו וניסיונו הציבורי ארוך השנים שהחל אי שם בשנות התשעים בתפקידו כמנכ"ל משרד ראש הממשלה.
הרגע שנזכור בעוד חמש שנים: בקמפיין הנוכחי ייזכר העימות המרכזי בחברת החדשות בו ניצת ויכוח בין יוסי דייטש למשה ליאון, כשהאחרון מנה את רשימת תומכיו החילוניים המוכרים. הוא הזכיר את אחד מתומכיו העונה לשם גבי, כשהוא מתקשה לזכור את שם משפחתו. הגמגום הזה הפך לבדיחת היום ברשתות החברתיות ובעקבותיו נוצרו פארודיות וסרטונים שגרמו לליאון לרצות לשכוח את הרגע הלא נעים.
התמיכה הכי מפתיעה: בין הסיבוב הראשון, רגע לפני הסיבוב השני, הצליח ליאון לסגור דיל עם שורת סיעות מקומיות. גולת הכותרת היה ההצלחה שלו לאחד לראשונה בין יו"ר סיעת הבית היהודי חגית משה ליו"ר סיעת 'מאוחדים' אריה קינג, אשר ניהלו קרב אימתנים לאורך כל הקדנציה החולפת. ליאון הצליח לרתום את שניהם לקואליציה עתידית תחת הנהגתו, כשהשניים ישבו בה לפי ההסכמים זה לצד זה ויכהנו כסגני ראש העירייה ברוטציה.
כמה זה עלה: שבעה מיליון שקלים.