היום הראשון של השביתה. צילום: לירן תמריהיום הראשון של השביתה. צילום: לירן תמרי
היום הראשון של השביתה. צילום: לירן תמרי
(היום הראשון של השביתה. צילום: לירן תמרי)
אנחנו עוברים מדי יום דרך הכניסה לעיר, פסגת זאב ורמות, עובדים בירושלים, יושבים בפאבים ובמסעדות, נושמים את העיר אבל אין לנו זכות להצביע. לכם הירושלמים דווקא יש את האפשרות הזו.
ועדיין, אתם אוהבים להתלונן על הפקקים, על הזבל ברחובות, על העובדה שעשר שנים כביש הטבעת המזרחי נותר סגור, שהחרדים רוצים לסגור לכם את מתחמי הבילוי בעיר בשבת, שהפלג הירושלמי, ארגון 'הנכים' ואחרים חוסמים לכם את מרכז העיר. אתם מתלוננים שהאוטובוסים של 'אגד' לא מגיעים ואפילו מאחרים, ושהפקחים של 'סיטיפס' מתנהגים באופן אלים. אבל מה בדיוק אתם עושים עם זה? כלום.
אחת לחמש שנים יש לכם זכות להשפיע, שלא כמו תושבי בנימין, מבשרת, מעלה אדומים או מטה יהודה. לכם יש זכות להצביע בפעם השנייה לראש העירייה. ומה רובכם עושים? ממשיכים להתלונן.
אם אתם חושבים שהקול שלכם לא שווה כלום, אתם טועים. הקולות שלכם יכולים לשנות את המצב - בדיוק כפי שהשיגה סיעת 'התעוררות' מנדט נוסף באמצעות קולות החיילים בסיבוב הראשון.
הגיוני שפוליטיקה לא מעניינת את כולם ולא כולם יודעים מי באמת יקשיב להם, מי לא ענייני ומי אמיתי. אבל הגיע הזמן שתקשיבו ללב שלכם, ואם בחרתם לגור בירושלים אתם חייבים להשפיע על העיר הזו.
זה בכלל לא משנה אם תצביעו לעופר ברקוביץ או למשה ליאון, חשוב שתהיו מעורבים. מדובר בעיר שבחרתם לחיות בה, העיר שחלקנו היו רוצים לגור בה. אחוז ההצבעה בסיבוב הראשון היה 39.86% (וללא החרם מצדם של התושבים הערבים אחוז ההצבעה מגיע לכ-50 אחוזים) - ירושלמים אתם יכולים יותר.
הקלפיות ייפתחו בשעה 13:00, אני בטוחה שרגע לפני שתחזרו מהעבודה הביתה תוכלו לעבור רגע בקלפי ולהצביע. אפשר לוותר על הכביסה, על הקפה עם החברים, על משחק הכדורגל בערב או על הסרט שתכננתם. תזכרו שאם לא תצביעו הקול שלכם לא ייספר וזה יחזק את המועמד שאתם לא רוצים שיתחזק. ירושלמים, צאו מהאדישות ליום אחד.
אם לא אכפת לכם מהעיר הזו, לפחות תעשו את זה בשבילנו. ביום שלישי (13.11) הקלפיות ייפתחו בשעה 13:00 וייסגרו בשעה 22:00. צאו להשפיע.