עופר איובי. צילום: ראובן קפוצי'נסקיעופר איובי. צילום: ראובן קפוצי'נסקי
עופר איובי. צילום: ראובן קפוצי'נסקי
(עופר איובי. צילום: ראובן קפוצי'נסקי)
בבוקר שאחרי הסיבוב הראשון לבחירות לראשות העירייה הופתעו לגלות בסיעת 'ירושלים שלנו' של ליאון כי הם לא זכו ולו למנדט אחד במועצת העירייה. מספר 2 של ליאון, יו"ר המינהל הקהילתי בגילה, עופר איובי שהיה אמור להביא קולות רבים מהשכונה לא הצליח להביא יותר מ- 1,300 קולות למועצת העיר במגרש הביתי שלו. איובי רואה בכישלון של סיעתו דווקא את הדבר ההפוך: "ניצחנו בענק".
בשיחה עם מיינט ירושלים הוא מסביר את התשובה: "נלחמנו בשלושה מועמדים מצוינים שאחד מהם שר בישראל שקיבל את תמיכת ראש הממשלה שרוב הציבור שלו יושב בירושלים ולא גבר עלינו. לא הצלחנו לעלות לסיבוב השני, הצלחנו לקחת מקום ראשון בין ארבעת המועמדים המובילים. מה זה משנה אם הקולות הגיעו מחרדים או מחילוניים, לקחנו מהציבור הירושלמי את הקולות".
"בסוף יום הבחירות הייתי מרוצה שהמסע הזה תם. זה לא המקום שלי, הייתי מעדיף מערכת בחירות שלא מחפשים איך להכפיש אנשים", אמר.
היית עושה דברים אחרת? "למערכת הזו אין חוקים. בהסתכלות לאחור, למרות התוצאה הסופית, עדיין הייתי מצטרף לליאון. התוצאה הסופית יותר חשובה מהמקום שלי או של אחר אבל אין ספק, זה מאכזב.
"אנחנו לא הולכים לבכות על זה, אנחנו יודעים שהפסדנו מנדט שלם בגלל שלא היה רשום ׳משה ליאון׳ על פתקי ההצבעה למועצה, עלינו על הטעות וביקשנו מהוועדה לשנות אבל ללא הצלחה. הטעות הזו עלתה לנו ביוקר, אנחנו לא בוכים".
איך אתה מסביר שבשכונה בה אתה אמור להיות הכי חזק כיו"ר המינהל הקהילתי שלה, התושבים נתנו את תמיכתם דווקא לברקוביץ׳? "הדברים לא נמדדו על פי עשייה. תושב לא הצביע על פי עשייה. לא זוכר מה ברקוביץ' עשה למען גילה או שכונות אחרות. הציבור בוחן את הדברים בצורה לא נכונה. זה חלק מהספינים שירושלים הופכת להיות חרדית, עם האיום והפחד הזה שבאים לציבור חילוני לא אכפת לו מה עשית בשבילו אכפת לו ׳שהחרדים׳ לא ישתלטו. הכל שקר וכזב. אין בטענות האלו שום אמת - זה שקר. ברקוביץ' ליבה את השנאה בין חרדים לחילונים וחבל שזו הדרך שלו להביא קולות אבל זה עבד במקרה הזה. הנזק הוא הרבה יוצר מהתועלת - לפלג את הציבור בשביל לקבל קולות".
עד כמה הופתעת שלא נכנסת למועצה? "לא רק אני הופתעתי, אלפים רבים הופתעו. יחד עם זאת אני מסתכל קדימה יותר מעניין אותי שננהיג את ירושלים ושהעיר תקבל הנהגה שמטפלת בכולם".
מה לגבי מצביעי אלקין? "אני מאמין ש-75 אחוז ממצביעיו יעברו לברקוביץ', השאר אלינו".
מה התוכניות לעתיד? "אין ספק שאני אעמוד לצד ליאון. אנחנו לא מדברים על תפקידים ולא הובטח לי שום תפקיד. עם תפקיד או בלי אני אהיה בעל השפעה ואסייע לראש העירייה לטפל בבעיות".
ומה לגבי ברקת? "כבודו במקומו מונח, יש דברים שחלקתי עליו".