עו"ד יוסי חביליו. צילום: קותי פונדמינסקיעו"ד יוסי חביליו. צילום: קותי פונדמינסקי
עו"ד יוסי חביליו. צילום: קותי פונדמינסקי
(עו"ד יוסי חביליו. צילום: קותי פונדמינסקי)
היועץ המשפטי לשעבר של העירייה, עו"ד יוסי חביליו פתח את יום הבחירות בקלפי בשכונת מלחה. אחר כך החל בסבב קלפיות שכלל גם את בית הכרם, רמת שרת, קריית יובל וכל אזור דרום העיר. עיקר העבודה שלו היה להסביר לתומכיו שהוא עדיין רץ בראשות רשימת למועצת העיר והפרישה שלו ,לפני כחודש, היתה רק מהמירוץ לראשות העירייה.
המטה של חביליו, שהתמקם במשרדיו שבמרכז העיר, גם היה עסוק בן היתר, שרשימות התומכים שלו אכן יממשו את זכות ההצבעה ויגיעו לקלפי.
חביליו מצביע. צילום: באדיבות המטה 'ירושלים תצליח'חביליו מצביע. צילום: באדיבות המטה 'ירושלים תצליח'
חביליו מצביע. צילום: באדיבות המטה 'ירושלים תצליח'
(חביליו מצביע. צילום: באדיבות המטה 'ירושלים תצליח')
המטה של חביליו הורכב מפעילים, חבריו לרשימה למועצת העיר ובני משפחה. גם שלושת ילדיו של חביליו ואפילו ההורים שלו גויסו למשימה. הגדילה לעשות אמו, רחל חביליו, שחילקה פלייארים אודות פעילותו המשפטית ציבורית התנדבותית של בנה ואף הגיעה לפינתי ומסרה לבעלי המסעדה פלייארים צבעוניים.
את הקמפיין של רשימת 'מצילים את ירושלים' בראשות חביליו, ניהל בעוז מתן קולרמן. חביליו הכיר אותו שגויס למאבק למען פתיחת הבר 'המפלצת' מחדש וקולרמן ניהל שם את המתחם.
יומיים לפני הבחירות העלה חביליו בפייסבוק סרטון משעשע כאילו הוא אמרגן מסיבות ניצחון. בסרטון הוא טען בן השאר כי אולי הוא לא עובר מסך ולא בליין שדופק צ'ייסרים במחנה יהודה אבל כשמישהו באיזה בר נתקל בבעיה מול העירייה אז ישר יוצרים איתו קשר והוא 'שובר קירות' גם במידת הצורך.
חביליו למיינט ירושלים: "אני מסכם את כל מסע הבחירות שלי ברחבי העיר בחודשים האחרונים ככיף גדול. שמחתי להכיר אישית עשרות ומאות ירושלמים שהביעו בי תמיכה ואני מקווה שאשרת אותם נאמנה במועצת העיר. עבורי זו רק תחילת הדרך".
הסיעה שנלחמה גם על השכונות הערביות
יו"ר רשימת מרצ, לורה ורטון, החלה את בוקר הבחירות בשכונה הפסטוראלית של עין כרם, אבל בהמשך היום המפרך לא היססה להגיע לשכונות הפחות מושקעות ונחשבות של העיר וערכה סיורים גם במזרח העיר ובכלל זה בואדי ג'וז, בית צפאפא וראס אל עמוד. למרות החרם הערבי, במספר קלפיות שביקרה היו מספר מצביעים למרצ וברשימה למועצה יש לה גם נציג פלסטיני מוואדי ג'וז.
מטה הבחירות המצומצם של מרצ התמקם במרכז כלל ולורה המשיכה בסיורים ברחבי העיר. בצהריים הגיע לתמוך ולהמריץ גם ח"כ הכנסת אילן גילאון.
סיעת מרצ. צילום: באדיבות הסיעהסיעת מרצ. צילום: באדיבות הסיעה
סיעת מרצ. צילום: באדיבות הסיעה
(סיעת מרצ. צילום: באדיבות הסיעה)
בשעות הערב, כשנודע כי אחוזי ההצבעה בשכונות החילוניות נמוכים יצאה ורטון שוב לקלפיות והגיעה לשכונת מגוריה, בית הכרם, לבית ספר יפה נוף בניסיון אחרון להוסיף עוד ועוד פתקי הצבעה ותומכים ברגע האחרון.
ורטון למיינט ירושלים: "רצינו שמרצ תהיה חזקה כדי שתוכל לתת קונטרה ולשמור על עופר ברקוביץ' כראש עירייה. אומנם החלטנו שלא לקרוא למצביעים שלנו להצביע לו לראשות העיר אך כמובן שנשתף איתו פעולה בקדנציה הבאה במידה וייבחר".