ברקוביץ וליאון. צילום: יואב דודקביץ'ברקוביץ וליאון. צילום: יואב דודקביץ'
ברקוביץ וליאון. צילום: יואב דודקביץ'
(ברקוביץ וליאון. צילום: יואב דודקביץ')
ירושלים הולכת לסיבוב שני: מספירת 95% מקולות הבוחרים, עולה כי משה ליאון מוביל במעט עם 33.3%, לפני עופר ברקוביץ' (28.8%) - והם השניים שיתמודדו בעוד שבועיים בסיבוב השני. השר לענייני ירושלים זאב אלקין, שבו תמך ראש הממשלה בנימין נתניהו, קיבל 19.8%, המועמד החרדי יוסי דייטש קיבל 17.2% - ושניהם הודחו בסיבוב הראשון. "צריך לדעת לא רק לנצח, צריך לדעת גם להפסיד", אמר הלילה אלקין. ברקוביץ' קרא לו לחבור אליו אל מול ליאון, שכינה את התוצאות "נהדרות". המועמד אבי סלמן קיבל כ-2000 קולות.
ברקוביץ׳: "נגיע לסיבוב השני וננצח שם"
שעה אחרי סגירת הקלפיות, האופטימיות במחנה ברקוביץ' הגיעה לשיא. "סיפרנו לכולם שאחוז ההצבעה נמוך, אבל בפועל ידענו שמדובר באחוז גבוה מאוד". התגאה תומר דרור, מנהל המטה. כשברקוביץ' הגיע למסעדת קדמה בממילא, הקהל קיבל אותו בתשואות רמות. "הוא הא מי זה בא, עופר ראש העיר הבא".
ברקוביץ' דיבר על האכזבה מהבוחרים הירושלמיים, אבל מנהלי הקמפיין שלו עוד דיברו על ניצחון בסיבוב הראשון. "תרשמי דינה. אם אנחנו מגיעים ל-39 אחוזים הערב, עופר יהיה ראש העיר בזכות קולות החיילים". הסביר דרור לרעייתו של עופר.ברגע שהחלו לזרום תוצאות האמת, האווירה במחנה השתנתה. ליאון הפך את התמונה והחל להוביל במירוץ. ברקוביץ' שציפה בבוקר לקבל 40 אחוזי תמיכה, אפילו לא הגיע ל-30. מצבו בסיבוב השני צפוי להיות קשה יותר מאשר בסיבוב הראשון. "אנחנו נגיע לסיבוב השני וננצח שם". הוא הבטיח לפעילים. "בינתיים, קחו לכם יום אחד של חופש".
ליאון: בעוד שבועיים נחגוג את נצחוני
לאחר פרסום חלקי של התוצאות, אמר ליאון לתקשורת: "התוצאות נהדרות! אני וחבריי שמחים ומאושרים. אמנם זה מוקדם מידי אבל תודה על שהייתם איתי ב-7 החודשים האחרונים. לא אתן לכם למשוך את הלילה ככה בלי שאומר קודם כל תודה. אני חייב לומר לכם שבלעדיכם לא הייתי מגיע להשיג הזה". "אני לא סתם אומר את זה הרבה זמן, ירושלים היא אהבת חיי וננצח בסיבוב השני. ירושלים לא מוענקת בקלות, צריך לעבוד על זה קשה ואני בטוח שבסופו של התהליך הזה בעוד שבועיים נחגוג את נצחוני. אני מתכוון להמתין בסבלנות עד לקבלת תוצאות האמת ושם נדע לאן פנינו.
"אבל דבר אחד אני מבטיח. ממחר אין יותר מה שעברנו בסיבוב הראשון, ממחר בבוקר נשב יחד כל הסיעות ונתחיל את הקמת הקואליציה הבאה של ירושלים. אני מבטיח שבעוד 5 שנים ירושלים תהיה במקום אחר. לילה טוב לכולם".