אלקין. צילום: דנה קופלאלקין. צילום: דנה קופל
אלקין. צילום: דנה קופל
(אלקין. צילום: דנה קופל)
5 ימים לבחירות: חברה העוסקת במתן שירותי ׳טלמרקטינג׳, "א.א. ברושי שירותים עסקיים וייעוץ בע"מ", הגישה לאחרונה לבית המשפט השלום בנתניה תביעה בשל הפרת חוזה שנחתם בינה לבין מטה המועמד לראשות עיריית ירושלים זאב אלקין ונגד החברה שמנהלת את המטה שלו. סכום התביעה: 93,600 שקלים.
על פי כתב התביעה, בחודש מאי נפגש נציג החברה עם השר אלקין לאחר שזה הכריז על מועמדתו לראשות העירייה וסוכם כי זה יקבל שירותי טלמרקינג עבור קמפיין הבחירות.
שלושה חודשים לאחר מכן, בחודש אוגוסט, התחייבה החברה לבצע עבור אלקין 60 אלף שיחות לבוחרים פוטנציאליים ולנהל שיחת אינטראקציה עם בוחרים על פי רשימה של מספרי טלפון שמטה אלקין נתבקש להעביר לחברה. המטרה: לברר אם הם תומכים או לא תומכים באלקין.
בתמורה למתן השירות סוכם בין השניים כי סך ההתקשרות למתן שירות זה יעמוד על 140 אלף שקלים, שישולם בשלושה תשלומים באמצעות המחאות. לטענת החברה נתקבלה רק המחאה אחת על סכום של 46,800 שקלים ומסיבה שאינה ברורה במטה אלקין סירבו להעביר את יתר ההמחאות.
"ההבטחות למסירת שתי המחאות הנוספות כפי האמור בפרטי הזמנת העבודה לא נענו, ללא כל צידוק ו/או הסבר ענייני כלשהו", נכתב בכתב התביעה, "התובעת תטען, כי נכון ליום הגשת כתב תביעה זה, היא עמדה במלוא המטלות של שיחות החיוג על פי רשימות החיוג אדר נמסרו לידיה וכי נכון להיום ביצעה החברה מעל ל-56,000 שיחות".
מהמטה של אלקין נמסר: "מדובר בתביעה חסרת שחר בגין התקשרות של חברת הסקרים עם חברה המעניקה את שירותי הקמפיין לאלקין. את כל התקשרות של התובעת בינה לבין אלקין, ושרבוב שמו לתביעה הוא בניגוד לדין ולשם סחטנות לשמה. יש לציין כי חברת שירותי הקמפיין הבהירה לאלקין כי המדובר בחברת סקרים שלא עמדה בהתחייבויותיה ולפיכך כי ההתקשרות עימה בוטלה. תשובה מלאה לתביעה מופרכת זו תינתן במסגרת הליכי בית המשפט".