קלפיות בירושלים. צילום: שלומי כהןקלפיות בירושלים. צילום: שלומי כהן
קלפיות בירושלים. צילום: שלומי כהן
(קלפיות בירושלים. צילום: שלומי כהן)
14 ימים לבחירות המקומיות: בעקבות קמפיין "פשוט תעבירו" שמטרתו לעודד את הסטודנטים בירושלים להצביע בבחירות הקרובות, כ-14 אלף צעירים המהווים כשני מנדטים, העבירו כתובתם לבירה וישפיעו על בחירתו של ראש העירייה והרכב מועצת העיר.
כפי שפורסם במיינט ירושלים, כבר בחודש מאי החל קמפיין חדש ברחבי האקדמיות על מנת לעודד את הסטודנטים להעביר את כתובתם לירושלים ולקחת חלק בבחירות המקומיות תחת השם #פשוט_תעבירו.
הקמפיין, הוא יוזמת 'מרכז צעירים ירושלים' ובשיתוף ארגוני צעירים רבים בעיר ביניהם ארגוני הסטודנטים, ארגוני בוגרים של תנועות הנוער, קבוצות אקטיביסטים ועוד.
הקמפיין, אשר כלל שני סבבים, אחד בחודש מאי והשני בספטמבר (מועד ההעברה האחרון בהחלט היה ב-20.9), התקיים פיזית במקומות בילוי של צעירים בעיר, במוסדות האקדמאים בירושלים, וכן ברשתות החברתיות ואף כלל הנחות ומבצעים לאלו המעבירים את כתובתם.
חשוב לציין, מדובר בקמפיין א-פוליטי שמעודד הצבעה ולא הצבעה למועמד/ רשימה מסוימים.
כעת, לאחר בדיקה מקיפה של כלל מעבירי הכתובות, מסתמן כי מספר שיא של צעירים העבירו כתובתם לבירה במסגרת הקמפיין ומספרם יהווה כשני מנדטים. למעשה מדובר על כ-14 אלף מעבירי כתובת ולפי ההערכות, בעקבות יום השבתון והעלייה הצפויה באחוזי ההצבעה, כ-7 אלף איש יהוו מנדט.
מנכ"ל מרכז צעירים ירושלים, אלדד וייל ציין: "מרכז צעירים ירושלים יחד עם ארגוני צעירים נוספים סימן כיעד ברור את העברת הכתובות של צעירים שגרים בעיר אך לא רשומים בה. זהו מסר חשוב לירושלים, לצעירים עצמם ולפוליטיקאים- אנחנו חיים כאן, לוקחים אחריות על העיר שלנו, ויש לנו מה להגיד".