ח"כ רחל עזריה. צילום: יח"צח"כ רחל עזריה. צילום: יח"צ
ח"כ רחל עזריה. צילום: יח"צ
(ח"כ רחל עזריה. צילום: יח"צ)
ח"כ רחל עזריה קיבלה היום (ד') רוב של 75 אחוז מחברי הנהלת 'ירושלמים' ובכך נבחרה להיות יו"ר הסיעה שתוביל את הסיעה בבחירות הקרובות. עזריה, שנבחרה לתפקיד, תחליף את פלר חסן-נחום שכיהנה עד כה כיו"ר הסיעה.
עזריה הקימה את ירושלמים לפני למעלה מעשר שנים. ב-2015 הצטרפה עזריה ל'כולנו' ונכנסה לכנסת. בסוף חודש יוני הכריזה עזריה כי תתמודד על ראשות עיריית ירושלים.
על עבודתה של יו"ר הסיעה היוצאת, פלר חסון נחום, מסרו בהנהלת הסיעה: "אנו מודים לחברת המועצה פלר חסן-נחום על פועלה כחברת מועצה ויו״ר הסיעה על כל העשייה למען העיר ותושביה. סיעת ירושלמים בהובלת חסן-נחום פעלה רבות לטובת תעסוקה בעיר, בתחומי היזמות וההיי-טק בירושלים ופעלה למען משפחות העולים, תחבורה ציבורית ובעוד נושאים רבים".
יו״ר הנהלת ירושלמים, הרב אהרון ליבוביץ׳: "ירושלים זקוקה יותר מתמיד לחזון וליכולות שרחל מביאה, ואני משוכנע שהבוחרים יבינו זאת היטב. כחברת כנסת העיר ירושלים העסיקה מאוד את רחל, והיא תמיד היתה זמינה עבורי כשעמדתי בראש ירושלמים. אני רוצה להוקיר ולהודות לפלר חסן-נחום שהנהיגה את הסיעה בשנה האחרונה במסירות רבה. אני גאה בסיעת ירושלמים שבאופן עקבי שמה נשים בראש הסיעה.״
ח"כ עזריה יו״ר ירושלמים והמועמדת לראשות העירייה: "אני שמחה, נרגשת ומודה לחברי בסיעת "ירושלמים", לחברי ההנהלה ובראשם הרב אהרון ולפעילים הרבים על התמיכה שלהם בהתמודדות שלי לראשות העירייה. תודה מיוחדת לפלר חסן-נחום על הפעילות הרבה שלה בשנים האחרונות בסיעה, למען העיר ירושלים ותושביה.
"היתה לי הזכות להקים לפני עשור יחד אתכם את סיעת ׳ירושלמים׳, יחד הובלנו מהלכים חשובים למען תושבי ירושלים. אני גאה ומתגאה שגם היום, אתם השותפים שלי למסע ובטוחה כי יחד נמשיך לעשות דברים טובים למען כל תושבי העיר".