ח"כ עזריה. תרוץ או לא? צילום: אלכס קולומויסקיח"כ עזריה. תרוץ או לא? צילום: אלכס קולומויסקי
ח"כ עזריה. תרוץ או לא? צילום: אלכס קולומויסקי
(ח"כ עזריה. תרוץ או לא? צילום: אלכס קולומויסקי)
מועמדת שמינית לראשות העירייה: הירושלמית רחל עזריה, שהיתה בעבר סגנית ראש העירייה וכיום חברת כנסת מטעם מפלגת 'כולנו', תנסה לעשות היסטוריה ולהיות האישה הראשונה שתנהיג את הבירה, כך פורסם לראשונה ב- Ynet. מול עזריה יתמודדו שבעה מועמדים - כולם גברים.
הבוקר (א') הכריזה עזריה על החלטתה: "נכנסתי לפוליטיקה בשביל ירושלים, כשמצבה של ירושלים היה לא פשוט וההגירה השלילית הייתה בשיאה נקראתי לדגל, ונעניתי. התמודדתי בבחירות וכיהנתי כחברת מועצה וסגנית ראש העירייה, כשטובת העיר ותושביה תמיד לנגד עיניי. במשך השנים פעלתי רבות למען משפחות עובדות, תכנון העיר, הקמת בתי ספר וקידום החינוך בירושלים, והמשכתי לפעול לטובת העיר גם מהכנסת".
עזריה הסבירה מדוע החליטה לרוץ: "הרצון הציבורי הגובר והכנה לראות יותר נשים מתמודדות ומשתלבות בהנהגה הארצית והמקומית, יחד עם הקריאה והתמיכה של תושבים רבים מכל המגזרים, והרצון העמוק שלי לפעול לטובת ירושלים, הביאו אותי להחלטה לחזור הביתה, למקום בו הלב שלי נמצא, ולהציג את מועמדותי לראשות העיר ירושלים.
"כשמשה כחלון, שר האוצר, קרא לי להצטרף למפלגת 'כולנו', שמחתי על הזכות, האמון וההזדמנות לפעול למען תושבי ישראל כחברת כנסת וכיו"ר ועדת הרפורמות, ועל זכות זו אני מודה למשה מכל הלב. כעת עם יותר ניסיון ותפקידים ציבוריים אני חוזרת לפעול למען ירושלים - מתוך ירושלים. אני מתחייבת להמשיך ולפעול באותה נחישות, רגישות ושליחות גם בעתיד".
עזריה היא דתייה הידועה בדעותיה הליברליות. בבחירות בשנת 2008 נבחרה כחברת מועצה מטעם סיעת "ירושלמים", סיעה חדשה שנשאה את דגל המשפחות הצעירות וקידמה בין היתר תוכניות כמו סבסוד הצהרונים ו"החודש ה-11" להפעלת גני הילדים בעיר בחודש יולי.
ב-2015 הצטרפה ל'כולנו' ואחרי הבחירות נכנסה לכנסת. כיום היא מכהנת כיו"ר ועדת הרפורמות ונחשבת לאחת מחברות הכנסת הפעילות ביותר בתחומים חברתיים וכלכליים, ובמיוחד בתחומים של הורות צעירה וקידום נשים.