סינמטק ירושלים פותח את אולם בית קולנוע להקרנות קבועות בסינמטק, בו יוקרנו סרטי מפיצים חדשים באופן רציף, במקביל ליציאתם בבתי הקולנוע ברחבי הארץ.
"הקולנוע" יפעל החל מה-20 בפברואר בסינמטק במקביל לפעילותו העשירה והייחודית בשאר האולמות ויהווה אלטרנטיבה לאלו המעדיפים את חווית הצפייה האינטימית והנעימה בסינמטק בשונה מהקומפלקסים הגדולים בעיר.
סינמטק ירושלים. יח"צסינמטק ירושלים. יח"צ
סינמטק ירושלים. יח"צ
(סינמטק ירושלים. יח"צ)
יוזמה זו מאפשרת לקהל הרחב למצוא בסינמטק בית המאפשר גם צפייה בסרטים המסחריים החדשים ביותר מיד עם יציאתם לקהל הרחב ובתנאים הנוחים של הסינמטק: ללא פרסומות, באולם בן 250 מקומות ועם ציוד הקרנה חדיש. לצד הפופקורן והשתייה המסורתיים יוכל הקהל ליהנות גם מ"האוריינט אקספרס" - הלאונג' קפה החדש שנפתח במקום לאחרונה ויציע לקהל מבחר של מאפים ואוכל קל לצד יין או בירות.
הסרטים יוקרנו לאורך כל ימי השבוע כולל שישי ושבת. מחיר כרטיס לסרט הוא 40 שקלים .למנויי הסינמטק תינתן הנחה והמחיר יהיה 25 שקלים לכרטיס.
"הקולנוע" יחנוך את פעילותו ב-20.2.20 עם הסרט "אהבה פשוטה" בכיכובם של ליאם ניסן ולסלי מנוויל (בהפצת "פורום פילם"). בהמשך מתוכננים לעלות על המסך, בין היתר - הדרמה הצרפתית עטורת השבחים "התקופה היפה בחיי" (בהפצת סרטי נחשון ורד קייפ) והסרט מעורר התיאבון מפינלנד "מסטר-שף צ'אנג" (בהפצת "קולנוע חדש בע"מ).