תערוכה מיוחדת של מעטפות השלום של דר' פישר לכבוד 40 שנה להסכמי השלום עם מצרים ו-25 שנה להסכמי השלום עם ירדן תתקיים בחניון קרתא בירושלים. התערוכה היא יוזמה של חברת פנגו, מתוך אג'נדה להפוך את מרחבי החניונים לצבעוניים ומעניינים יותר, כחלק משירות החניון המהיר של החברה שמאפשר לנהגים לדלג על עמדת התשלום בחניון, ומוזיאון האמנים הבינלאומי בישראל תחת השם "אמנות בחניונים". לאור ההצלחה של הפעילות בשנה שעברה, השנה הפעילות הורחבה לחניונים נוספים ברחבי הארץ, בהם יוצגו תערוכות של מיטב אמני ישראל בחניונים כחלק מהרצון לשדרג את חווית החניה ולהפיח בהם השראה גם במרחב לא צפוי.
חניון קרתא, ירושלים. יח"צחניון קרתא, ירושלים. יח"צ
חניון קרתא, ירושלים. יח"צ
(חניון קרתא, ירושלים. יח"צ)
התערוכה מציגה יצירות נבחרות מאוסף מעטפות השלום של דר' פישר שצוירו על ידי מיטב אמני ישראל ביניהם ערן שקין, דוד גרנשטיין, לאה ניקל, אביבה אורי, מנשה קדישמן ,ידיד רובין ,שמואל בק, דפנה מוריה ועוד. כמו כן, יוצגו ציורי מחווה לעיר ירושלים של אמנים נוספים כמו זואי סבר ויונתן כיס- לב ועוד.
הרעיון שעומד מאחורי התערוכה הוא חדשנות, הוצאות האומנות מהחללים הפורמאליים של מוזיאונים וגלריות ולהנגישה לציבור הרחב. השנה החליטו לחלק את הפעילות לנושאים וליצור תערוכות נפרדות בחניונים השונים ברחבי הארץ. תערוכות מסוג זה בעלות פוטנציאל גדול יותר להגיע לקהל רחב ומגוון יותר וכל זאת מבלי לשלם על כרטיס כניסה נפרד.
מתוך אוסף מעטפות השלום, רות צרפתימתוך אוסף מעטפות השלום, רות צרפתי
מתוך אוסף מעטפות השלום, רות צרפתי
(מתוך אוסף מעטפות השלום, רות צרפתי)
מתוך אוסף מעטפות השלום, זואי סברמתוך אוסף מעטפות השלום, זואי סבר
מתוך אוסף מעטפות השלום, זואי סבר
(מתוך אוסף מעטפות השלום, זואי סבר)
איריס אלחנני, אוצרת התערוכה: "אנו מתרגשים לשתף פעולה שנה נוספת עם חברת פנגו כדי להביא את מיטב יצירות האמנות לקהל הרחב. השנה היה לנו מאוד חשוב להביא את הפעילות הזו לירושלים. התערוכה הזו עוסקת בנופיה של העיר והיא מחווה לעיר בירה שלנו. אוסף 'אמנים שולחים שלום' הנו חלק מפרויקט "אמנות השלום" של דר' פישר שהיה מחובר לערגתם ולחלומם של האמנים לשלום ולשלווה".